Царско село сензационно победи с 2:1 ЦСКА (ВИДЕО)

Викове за оставка на Милош Крушич, Локо запази мястото си в тройката

Царско село поднесе сензацията в 23-ия кръг след победа над ЦСКА с 2:1 на стадиона в Бистрица. Попадения на Андерсон и Бахамбула донесоха трите точки за „царете“, а за ЦСКА във втори пореден мач се разписа Стефано Белтраме.

„Армейците“ изиграха посредствен мач и допуснаха първа шампионатна загуба от края на октомври, когато загуби с 0:1 при гостуването на Локомотив (Пловдив). След мача старши треньорът на ЦСКА Милош Крушчич бе изпратен от феновете с викове „оставка“.

ЦСКА влезе като абсолютен фаворит в мача, но „армейците“ бяха изненадани в 7-а минута, когато Андерсон Кордейро прати топката в мрежата на Бусато с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Попадението сложи край на серията от сухи мрежи за Густаво Бусато, който не бе допускал гол 900 минути в шампионата, с което зае четвърто място по този показател във вечната класацията.

ЦСКА реагира бързо и в 10-а минута Али Соу пропусна отлична възможност да изравни. Това се случи в 20-а минута, когато Едвин Джеси проби от дясно и центрира, Стефано Белтраме стреля в тялото на вратаря, а при добавката с гърди бутна топката в мрежата.

ЦСКА владееше малко повече топката, но тимът действаше без концентрация и позволи на непретенциозния тим на Царско село да атакува опасно и да стигне до втори гол. Точен бе Бахамбула в 42-а минута с удар пред дъгата на наказателното поле, който завари Бусато неподготвен.

През второто полувреме старши треньорът на ЦСКА Милош Крушчич опита да изостри атаката на своя отбор, като пусна в игра Евандро на мястото на Енрике, а след това включи в игра и дебютантът Върнан Анита и Томи Юрич.

Това не донесе очаквания ефект и ЦСКА трудно пробиваше сгъстената защита на символичните домакини.

В последната минута Али Соу получи удобна топка в наказателното поле, но се забави и ударът му бе блокиран.

Феновете изпратиха Милош Крушич с викове за оставка и го замеряха с бутилки и снежни топки.