Царско село удари Пирин с 2:0 и в Благоевград (ВИДЕО) - DC news

Царско село удари Пирин с 2:0 и в Благоевград (ВИДЕО)

Локо (София) не сгреши срещу 10 от Ботев (Враца)

Царско село победи Пирин и в Благоевград. Столичани се наложиха с 2:0. След като спряха „орлетата“ за участие в плейофите за седмото място, даващо право на бараж за Лига на конференциите, сега „царете“ взеха още три много важни точки в битката за оцеляване.

В 27-ата минута Венцислав Христов направи уникален пропуск. Жереми Петрис беше изведен по десния фланг, напредна и подаде успоредно на голлинията. Янко Георгиев закачи топката, но не успя да я отклони. Тя стигна до Христов, който от няколко метра на празна врата нацели десния страничен стълб на вратата на Пирин.

Лукас Мартинс откри резултата в 40-ата минута след голяма грешка на Николай Бодуров, който подцени ситуацията и подари топката на съперниковия футболист, който се озова сам срещу Янко Георгиев и технично го преодоля. В добавеното време на първата част Царско село удвои своя аванс. Валентино Пулиезе центрира отляво, Христов скочи и с глава насочи топката в мрежата. По този начин той се реваншира за фрапантния си пропуск по-рано в мача.

След почивката двата отбора бяха равностойни. В 60-ата минута Царско село организира много добра контраатака, при която Реди Каса стреля опасно, но Янко Георгиев изби в корнер. Четвърт час преди края домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Кавдански. Главният съдия обаче бе категоричен, че няма основание да посочи бялата точка. В 83-ата минута Айуб Абу отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, който обаче профуча над напречната греда.

Локомотив (София) постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Ботев (Враца).

Единственото попадение в мача отбеляза Селсо Рапосо в 33-ата минута. Мики Орачев центрира по диагонал в наказателното поле от левия фланг, а на втора греда непокритият Рапосо засече с глава и отбеляза в далечния долен десен ъгъл на вратата, пазена от Алекснадър Любенов.

В 41-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терен, след като Чавдар Ивайлов получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Божидар Кацаров.

„Железничарите“ бяха близо до второ попадение в 64-а минута . Октавио стреля отдалеч, но Красимир Костов направи отлично спасяване. В 83-а гостите имаха страхотен шанс, сякаш от нищото. След центриране на Юлиян Ненов, Браян Переа беше забравен на задната греда, но стрелецът имаше почти невъзможен ъгъл.

Така „железничарите“ събраха актив от 28 точки и се изкачиха на 11-ата позиция, на точка пред 12-ия Пирин. Ботев (Враца) остава на предпоследното място с 22 точки, което дава възможност на врачани да играят бараж за оставане в елита. Последен е тимът на Царско село с 19 точки.