Цървена звезда подчини Ливърпул с 2:0 (ВИДЕО)

Интер и Барселона направиха 1:1, ето всички резултати от снощи

Цървена звезда постигна изненадваща победа на с 2:0 над Ливърпул на стадион „Райко Митич“. Двубоят в група с Група „С“ на Шампионската лига се разви отлично за сръбския тим. Големият герой на вечерта бе Милан Павков, който бе точен в 22-ата и 29-а минута.
Първо след центриране от корнер на Марко Марин в 22-ата минута се стигна до откриване на резултата, след като Павков се извиси над защитниците и с глава опъна мрежата. Седем минути по-късно отново той бе в прегръдките на съотборниците си. Павков проби през центъра и с мощен шут от границата на наказателното поле не остави шансове на Алисон Бекер.

След почивката Ливърпул наложи натиск, но Милан Борян направи няколко спасявания, а веднъж и гредата отказа Мохамед Салах. Преди две седмици мърсисайдци победиха сръбския шампион с 4:0 на „Анфийлд“.

Наполи и Пари Сен Жермен направиха ново равенство по между си. Този път срещата от група „С“ завърши 1:1, а в Париж двата тима направиха 2:2. Френският шампион поведе в последната минута на първата час чрез Хуан Бернат, който засече центриране на Клиан Мбапе. През втората част Наполи натисна, а куп пропуски направиха Мертенс, Инсиние и Кайехон. Добрите изяви на Джанлуиджи Буфон бяха в основата резултата да остане непроменен. Все пак в 63-ата минута Наполи получи право да изпълни дузпа, която бе реализирана от Инсиние.

Равенството направи ситуацията в групата още по-заплетена, след като Цървена звезда победи Ливърпул с 2:0 в другата среща. В следващият кръг Наполи приема шампиона на Сърбия, а ПСЖ е домакин на Ливърпул. Англичаните са лидер с 6 точки, а Наполи е втори с 5, ПСЖ и Цървена звезда са с по 4.

Белгийският шампион Брюж разби с 4:0 Монако на неговия „Стад Луи II“ в среща от група „А“. Това бе пореден удар за състава воден от Тиери Анри, който продължава без победа в състезанието.

В 12-ата минута Ханс Ванакен откри резултата с удар отблизо, а три по-късно отново той покачи на 2:0 от дузпа. В 24-ата минута Уесли вкара трети гол за Брюж с хубав диагонален удар. След почивката темпото на игра значително спадна и интересните моменти пред двете врати липсваха. В 85-ата минута Рууд Вормер се възползва от груба грешка в защитата на Монако и оформи крайното 4:0. С този успех Брюж събра актив от 4 точки и е само на две от втория Атлетико (Мадрид).

Интер и Барселона завършиха 1:1 в мача помежду си от 4-ия кръг в група „В“ на Шампионската лига. Резервата Малком вкара гол в 83-ата минута за каталунците, но само 4 минути по-късно Мауро Икарди изравни за домакините. Барса лидер с 10 точки, Интер е втори със 7. Лионел Меси, който не е напълно готов за игра след травма на лакътя, отново не бе на разположение на Ернесто Валверде.

През първото полувреме възможности се откриха и пред двата отбора, но Луис Суарес направи най-сериозните пропуски. Уругвайският нападател бе спрян от отличните намеси на Самир Ханданович. През второто полувреме футболистите на Интер продължиха да играят дефанзивно. Все пак в 59-ата минута Мауро Икарди можеше да се възползва от грешка на испанската защита. Барселона създаде напрежение в наказателното поле на домакините, но Ханданович се намеси добре след удар на Пике.

Резултатът все пак бе открит в 83-ата минута, когато появилият се току-що на терена на мястото на Дембеле Малком изведе Барселона напред. Радостта на гостите бе помрачена три минути по-късно, след като Мауро Икарди изравни. Аржентинецът изпревари защитниците на гостите и порази вратата пазена от Марк-Андре тер-Щеген.

В другата среща от групата Тотнъм постигна първа победа, след като стигна до късен обрат с 2:1 над ПСВ Айндховен на „Уембли“. Отново над всички бе Хари Кейн, който бе точен в 78-ата и 89-ата минути. Лондончани изоставаха в резултата след едва 2 минути игра. ПСВ дръпна в резултата чрез Люк де Йонг. Кейн вече има 13 гола в 14 мача в Шампионската лига, като освен това е отбелязал общо 22 попадения за „шпорите“ в евротурнирите.