Цървена звезда за втора поредна година в групите на Шампионската лига (ВИДЕО)

Европейският клубен шампион за 1991 година елиминира Йънг бойс след 1:1 пред 50 хиляди зрители на „Мала Маракана“

Европейският клубен шампион за 1991 година Цървена звезда се класира в групите на Шампионска лига за втори пореден сезон. Звездашите елиминираха в плейофния кръг швейцарския шампион Йънг бойс след 1:1 снощи на реванша в Белград. Звезда достигна групите с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен.

Пред 50 000 зрители на „Мала Маракана“ Цървена звезда поведе при първата си сериозна атака с гол на Алекса Вуканович в 59-а минута, който засече топката с глава в мрежата отблизо след центриране от ляво на Милан Родич.

Йънг бойс бе по-активният отбор, но вратарят на Звезда Милан Борян спаси няколко опасни удара.

В 82-ата минута швейцарците изравниха след автогол на Бен Набуан , но до края сръбският отбор успя да запази равенството 1:1, което класира тима в групите на най-комерсиалния турнир.

Хърватският шампион Динамо (Загреб) също продължава напред след 1:1 на реванша с норвежкия Розенборг и общ резултат 3:1. Акинтола даде преднина на Розенборг в 11-а минута, но Амер Гояк изравни в 71-а минута и класира хърватите в групите.

Най-лесна бе задачата на гръцкия първенец Олимпиакос, който спечели и реванша срещу Краснодар с 2:1 и с общ резултат 6:1 намери място сред най-добрите в Шампионска лига. Уткин даде преднина на руснаците, но Олимпиакос обърна мача с два гола на Юсеф Ел-Араби.