ЦСКА 1948 обърна с 2:1 Черно море във Варна (ВИДЕО)

Мартин Камбуров с гол №245 в елита, само на 8 е от Петър Жеков

С голове на Галин Иванов през първото полувреме и Мартин Камбуров през второто ЦСКА 1948 победи с 2:1 Черно море в здрав мач във Варна. Попадението на Камбуров бе негов гол №245 в елита и той вече е само на 8 от Петър Жеков.

Гостите направиха пълен обрат и сложиха край на серията от 3 последователни победи, като се доближиха само на точка от втория Лудогорец, който е с 2 мача по-малко.

Матиас Курьор изведе домакините напред в 21-ата минута със своя 12-и гол за сезона, но ЦСКА бързо отвърна с попадение на Галин Иванов в 29-ата след асистенция на Васил Шопов. В самия край на полувремето Мартин Камбуров беше близо да отбележи ново попадение, но ударът му с глава излезе в аут.

Второто полувреме започна с натиск на „моряците“. В 48-ата минута Курьор и Иса се разминаха с топката след перфектно центриране на Панов, а минута по-късно Родриго Енрике стреля неточно. В 61-ата минута топката бе центрирана от корнер в полето на ЦСКА 1948, а Димов отклони с глава. Топката попадна в Исмаил Иса, който стреля, но Васил Шопов изби от голлинията.

Две по-късно реферът отсъди дузпа за гостите. Виктор Попов фаулира Галин Иванов в наказателното поле, а Мартин Камбуров беше точен от бялата точка. Голът е под №245 за нападателя в елита, който е само на  осем попадения от рекорда на легендата Петър Жеков. В четвърти пореден двубой централния нападател на „армейците“ бележи във вратата на противника.