ЦСКА 1948 победи с 1:0 Царско село (ВИДЕО)

Галин Иванов донесе ценния успех, „червените“ продължават възхода си при Николай Киров

ЦСКА 1948 се наложи с 1:0 над Царско село в мач от 9-ия кръг на Първа лига на Националния стадион „Васил Левски“.

Победния гол в срещата отбеляза Галин Иванов в 29-ата минута. Успехът е втори пореден у дома за тима на старши треньора Николай Киров след категоричното 5:1 срещу Ботев (Враца), а мачът пък е втори пореден шампионатен, в който „армейците“ запазват мрежата си суха, след дерби сблъсъка с Левски, завършил 0:0.

ЦСКА беше по-активният отбор през първите 10 минути. Георги Русев опита няколко пъти удари от дистанция, но те бяха блокирани. В 11-ата минута Русев центрира от фаул, а Чочев засече с глава, но вратарят на гостите Георгиев улови.

Царско село отговори с бърза контраатака в 12-ата минута, когато Коуку получи шанс да стреля от границата на наказателното поле, а Крум Стоянов се позиционира отлично и блокира топката с тяло. Именно контраатаките изглеждаха като най-голямото оръжие на тима на Антони Здравков през първата част.

„Армейците“ от своя страна продължиха да владеят умело, а Георги Русев в 17-ата минута опита нов удар, след като атрактивно преодоля бранител на „царете“. В 21-вата минута след центриране на Русев от корнер и игра с глава на Георги Ангелов в наказателното поле ЦСКА остана близо до гола.

Бившият халф на „червените“ Васил Шопов опита да преодолее Даниел Наумов от малък ъгъл, но стражът се справи. ЦСКА нанесе първия си удар в 29-ата минута, когато Галин Иванов намери малко пространство в наказателното поле и отправи премерен удар към долния десен ъгъл на Георгиев за 1:0.

До края на първото полувреме Галин Иванов свали веднъж чудесно топката за Ивайло Чочев след центриране на Денислав Александров отдясно. Чочев обаче не осъществи най-добрия контакт с кълбото при ситуацията. Крум Стоянов пък в добавеното време центрира перфектно към Денислав Александров, който пропусна отличен шанс пред опразнената врата.

Сходна възможност се откри пред Галин Иванов в 61-вата минута, когато Русев даде хубав успореден пас на голлинията в наказателното поле, а топката дойде малко дълга за единствения голмайстор в срещата до този момент. В следващите минути чисти положения и пред двете врати липсваха, а съставите се впуснаха в здрави единоборства. При едно от тях Деян Лозев получи втори жълт и червен картон в 70-ата минута и остави „червените“ с 10 души на терена.

Въпреки това ЦСКА е справи с набезите на Царско село и опитите на гостите да отбележат изравнително попадение. Защитата на „армейците“ запази мрежата си суха отново и така тимът на Николай Киров записа втора поредна домакинска победа в шампионата след убедителния успех с 5:1 над Ботев (Враца).

В следващия кръг 10-ти кръг  ЦСКА гостува на Ботев (Пловдив) в петък (1.10) от 17:30 часа на „Футболен комплекс Ботев 1912“.