ЦСКА 1948 разби с 5:1 Етър (ВИДЕО)

Мартин Камбуров с гол №239 в елита

ЦСКА 1948 разби с 5:1 цакъсалия Етър в мач от седмия кръг на Първа лига. Мачът на националния стадион „Васил Левски“ беше първи за „червените“ под ръководството на новия треньорски щаб. Както е известно през седмицата домакините се разделиха с Йордан Юруков и на неговото място застана Красимир Петров с помощници Атанас Борносузов, Костадин Хазуров и Спас Стоименов.

Тимът от София категорично надигра съперника си и можеше да стигне и до по-изразителна победа. Търновци от своя страна бяха със сериозни кадрови проблеми и за пореден път останаха с празни ръце, като се очертават като най-сериозния конкурент за изпадане.

ЦСКА 1948 поведе още в петата минута. Разписа се Мартин Камбуров. Нападателят получи отличен пас от Денислав Александров и с глава матира вратаря на Етър. Попадението му е под №239 в елита. Така на него му остават 14, за да настигне рекордьора по този показател – Петър Жеков.

В 13-ата минута Симеон Петров имаше възможност да се разпише, но ударът му срещна тялото на съперников бранител. Седем по-късно резултатът вече беше 2:0 в полза на домакините. Денислав Александров получи отличен пас от Александър Александров, измъкна се от бранителите на гостите и удвои преднитата на тима си.

Малко преди края на първата част ЦСКА 1948 отбеляза и трето попадение. Денислав Александров получи топката в наказателното поле и подаде към Георги Русев, който на празна врата прати топката за трети път в мрежата.

В добавеното време игра с ръка на Лазар Марин в наказателното поле накара съдията Ел Хатиб да посочи бялата точка. Милчо Ангелов беше точен.

През втората част ЦСКА 1948 направи резултата 4:1. Русев отбеляза втория си гол в мача. Той получи пас от Камбуров и от няколко метра се разписа в 63-ата минута на срещата.

Галин Иванов вкара още едно попадение за домакините в 72-ата минута на срещата, за да затвърди доминацията на ЦСКА 1948. Малко по-късно Камбуров не намери целта.

До края на мача срещата предложи няколко опасни момента, но до нов гол така и не се стигна. Така ЦСКА 1948 постигна най-изразителния си успех в елита.