ЦСКА 1948 разби с 5:1 Славия, Камбуров и Бастунов с по 2 гола (ВИДЕО)

Тимът на Краси Балъков излезе трети във временното класиране, Императора е на 9 гола от Петър Жеков

ЦСКА победи Славия с безапелационното 5:1 в мач от десетия кръг на Първа лига, изигран на Националния стадион „Васил Левски.

По две попадения за „червените“ вкараха Мартин Камбуров и Ангел Бастунов, а едно добави Васил Шопов.

Първото полувреме започна с натиск на ЦСКА. В 4-ата минута след изстрел на Марио Топузов от границата на наказателното поле стражът на гостите Георги Петков демонстрира добър рефлекс. Последва добавка на Мартин Камбуров, но вратарят отново беше на точното място и не допусна гол в мрежата си.

Андон Гущеров участва в няколко комбинации в първите минути. В една от тях подаде отлично към Лазар Марин вляво, който върна топката около точката за изпълнение на дузпа. Там обаче нямаше футболист в червено, който да засече. В следващите минути Славия изравни действията на терена и започна все по-често да владее кълбото.

ЦСКА обаче не се отказа в търсенето на гол. В 19-ата минута Марио Топузов проби отдясно и върна към Андон Гущеров. Изстрелът на капитана рикошира в крака на бранител и излезе в корнер. Минута по-късно последва опит на Серкан Юсеин и нов корнер. След центрирането Димитър Пиргов се извиси, но ударът му с глава излезе в аут.

Атаките на „армейците“ дадоха желания резултат в 33-ата минута, когато Марио Топузов изпълни корнер на близката греда, а там засече Мартин Камбуров – 1:0. В 38-мата минута Рангелов от гостите стреля опасно, но Даниел Наумов плонжира атрактивно и изби топката в страничния стълб. Две минути преди края на полувремето Васил Шопов удвои аванса на „червените“ след като отблизо простреля Петков за 2:0.

Малко след началото на втората част Стоев от Славия намали – 2:1. В 52-рата минута обаче ЦСКА получи право да изпълни дузпа след нарушение срещу Марио Топузов. Зад бялата точка застана Мартин Камбуров и не сбърка за 3:1.

Това бе гол №244 в елита за Камбуров, а лидерът във вечната ранглиста на голмайсторите в елита Петър Жеков има 253.

Четвъртия гол за „армейците“ отбеляза появилият се като резерва Ангел Бастунов с глава в 64-ата минута след меко центриране на Серкан Юсеин. До края на мача щабът на ЦСКА извърши няколко смени, като освен Бастунов минути в игра записаха Ивайло Чочев, Даниел Младенов и Кристиян Николов.

След влизането на Бастунов на мястото на Мартин Камбуров на върха на атаката заигра Андон Гущеров. Острието освободи доста пространства на съотборниците си в предни позиции. В 81-вата минута Ангел Бастунов завърши с глава отлична атака на „армейците“ по десния фланг за крайното 5:1. Нови две попадения за младока след двете му в мача за Купата на България при победата с 6:0 над Дреновец.

Това е трети пореден разгромен успех у дома на ЦСКА след победи с 5:1 и 5:0 съответно над Етър и Ботев (Пловдив).

ЦСКА 1948 събра 16 точки и зае третото място във временното класиране, докато Славия остана със 7 в своя актив на незавидната 13-а позиция.