ЦСКА би Славия с 2:1, Лудогорец се върна на победния път (ВИДЕО) - DC news

ЦСКА би Славия с 2:1, Лудогорец се върна на победния път (ВИДЕО)

„Армейците“ начело в класирането след четвърти пореден успех

ЦСКА победи Славия с 2:1 в мач от Първа лига и се завърна на първото място във временното класиране. Голмайсторът на „армейците“ Мауридес отбеляза двата гола в края на първото и края на второто полувреме. Между тях Янис Карабельов изравни в 66-ата минута. Победното попадение на бразилеца дойде в самия край на мача и се оказа решаващо.

Реферът Волен Чинков пък спести директни червени картони на Бодуров и Лясков от „червените“, както и на Шоколаров от „белите“. Първите двама удариха с ръце в лицата противникови футболисти, но и в двата случая съдията не отсъди нищо, а състезателят на Славия извърши изключително грубо нарушение, с което контузи Жоржиньо, но не получи дори жълт картон.

Така ЦСКА отново е лидер с 12 точки от 4 поредни победи, с 2 точки пред Левски. Славия е на десето място с 4 точки в актива си.

Следващата среща за ЦСКА е реваншът от Лига Европа срещу ФК Копенхаген, който е идният четвъртък от 19:30 часа. Славия приема Дунав (Русе) в мач от Първа лига ден по-късно от 18:30 часа.

Шампионът Лудогорец най-после се върна на победния път в шампионата след 2 мача без успех. Разградчани победиха с 2:0 като гости Витоша (Бистрица). Головете вкараха Върджил Мисиджан и Клаудиу Кешерю. След успеха 7-кратният първенец има 7 точки и е на 4-о място във временното класиране на точка зад третия Берое.

Първа лига, 4 кръг: Етър – Черно море 1:1, Локомотив (Пловдив) – Верея 3:0, Берое – Ботев (Пловдив) 2:1, Дунав – Левски 1:2, Витоша – Лудогорец 0:2, ЦСКА – Славия 2:1, днес от 20:30 часа: Септември – Ботев (Враца).

Снимка: Булфото