ЦСКА елиминира Титоград, скучно 0:0 в Подгорица (ВИДЕО)

Малтийският Валета очаква Лудогорец или Ференцварош във втория предварителен кръг на Шампионската лига

ЦСКА елиминира черногорския Титоград след скучно 0:0 на реванша в Подгорица от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Българският тим победи с 4:0 в първата среща и се класира за следващия етап, в който го очаква хърватският Осиек.

Заради наказани и контузени играчи, треньорът Добромир Митов направи промени в състава си. Извън титулярите останаха Атанасов, Томаш, Тиаго, Пинто и Али Соу, а на техните места започнаха Бикел, Бодуров, Антов, Малинов и Тони Уот.

В същото време малтийският Валета съумя да прескочи съперника си в първия квалификационен кръг на Шампионската лига в лицето на Дюделанж от Люксембург. В реванша срещата завърши 1:1, а след 2:2 в първия мач заради повечето голове на чужд терен Валета очаква победителя от двойката между българския шампион Лудогорец и унгарския Ференцварош.

Фонтанела откри резултата за домакините с попадение в 35-ата минута, но Покар възстанови равенството в 59-ата минута. До края на срещата не паднаха нови попадения и така малтийците продължават.

Резултатите от реваншите в Шампионската лига снощи:

Шкендия 79 – Нъме Калю 1:2 (2:2 общ резултат, Калю продължава с повече голове на чужд терен)

Сабуртало – Шериф 1:3 (4:3 общ резултат)

ХБ Торсхван – Хелзинки 2:2 (2:5 общ резултат)

Валета – Дюделанж 1:1 (3:3 общ резултат, Валета продължава с повече голове на чужд терен)

Фероникели – Ню Сейнтс 0:1 (2:3 общ резултат)

Цървена звезда – Судува 2:1 (2:1 общ резултат)