ЦСКА и Лудогорец с 1:1 в лудо дерби (ВИДЕО)

3 греди за „армейците“ и отменен гол на шампионите, „червените“ се изравниха с Левски на второто място

ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 1:1 на стадион „Българска армия“ в дербито на 29-ия кръг на Първа лига. То предложи много динамичен и атакуващ футбол, като освен двата гола зрителите видяха три греди и отменено попадение. Това бе и 34-и мач без загуба за шампионите.

Мачът започна активно за домакините, като първият удар бе дело на Ахмед Ахмедов още в 4-та минута. Секунди след това Али Соу засече с глава центриране отляво на Евандро, но топката се отби в дясната греда на Лудогорец.

В 10-та минута първо Евандро не успя да насочи топката в очертанията от няколко метра, а от корнера Али Соу не съумя да прати кълбото в мрежата след удар на Ахмедов.

В 14-та минута Лудогорец помисли, че откри резултата, след като Чибота засече успореден пас по земя, но страничния съдия вдигна засада. Повторенията обаче показаха, че таква не съществува.

До края на полувремето Ахмедов имаше добър шанс да открие, след като Тиаго бе изведен отдясно и подаде остро, но Владо Стоянов се намеси и спаси.

В 57-та минута Тиаго прати бомбен шут от дистанция, но топката отново се отби от напречната греда на гостите.

Така се стигна до 62-та минута, когато Тиаго пусна страхотен пас напред към Али Соу, той се освободи и стреля мощно, като Стоянов нямаше шанс и резултатът бе открит – 1:0 за ЦСКА.

Само девет минути обаче бяха нужни за Лудогорец да изравни. Резервата Дан Битон изпълни по отличен начин пряк-свободен удар, прати топката над стената и матира Бусато за 1:1.

В 78-та минута за трети път гредата спря ЦСКА, след като Али Соу получи топката, обърна се и стреля от малък ъгъл, но разтресе десния стълб.

Така ЦСКА се изравни на второто място с Левски, събирайки 53 точки, докато Лудогорец е на 16 точки пред тях.