ЦСКА игра достойно и направи 0:0 като гост на Рома (ВИДЕО)

Хенрих Мхитарян нацели гредата, Али Соу с пропуски и на „Олимпико“

ЦСКА и Рома завършиха наравно 0:0 във втория двубой на българския отбор в група „А“ на Лига Европа, игран на стадион „Олимпико“ в Рим.

Домакините логично започнаха двубоя по-силно, като още в 3-та минута отбелязаха гол, който правилно бе отменен заради засада. В следващите минути ЦСКА успя да поеме инициативата и на няколко пъти се откриха шансове пред Али Соу да даде преднина на „червените“, но това не се случи. В 33-та минута Хенрих Мхитарян уцели горната греда на вратата на Бусато. До края на полувремето голове не паднаха, а стастистиката бе изцяло изравнена с равностоен брой удари и притежание на топката.

Развитието на мача принуди треньорския щаб на Рома да направи промени в своя отбор и още в началото на втората част, а сред това в игра се появи и Един Джеко.

В 50-та минута се откри златен шанс ЦСКА да поведе в резултата след като Санкаре стреля във вратаря, а след това Валентин Антов пропусна да се разпише само на няколко метра от вратата, стреляйки над нея. В 72-та минута последва още една страхотна ситуация, в която Али Соу се откъсна от защитата и излезе сам срещу вратаря, но до гол не се стигна.

В последните минути на мача Рома пое инициативата, като няколко намеси на Бусато запазиха нулевия резултат и по този начин мачът завърши наравно 0:0, а ЦСКА си тръгна от Италия с една точка.

В следващия си мач ЦСКА приема Царско село на стадион „Българска армия“, а след това гостува на Йънг Бойс в Швейцария за третия си двубой от турнира Лига Европа.

В другия мач от групата Клуж направи 1:1 у дома срещу Йънг Бойс. Лидери в класирането с по 4 точки са Клуж и Рома, Йънг Бойс и ЦСКА имат по 1 точка.

Освен загубата на Тотнъм от Антверпен, в останалите мачове снощи нямаше особени изненади.

Милан надделя над Спарта (Прага) с класическито 3:0, а Златан Ибрахимович този път не само, че не успя да се разпише, а и изпусна дузпа.

Арсенал от своя страна се справи с лекота срещу Дъндолк и стигна до победа на ходом с класически резултат 3:0.

Лестър пък взе гостуването на гръцкия гранд АЕК с 2:1 и по този начин грабна три ценни точки за своя актив в Лига Европа.