ЦСКА излъчи най-много шампиони на Държавното в Пловдив

Ето носителите на златните медали

При сериозен интерес и с много интересни двубои завърши Държавното първенство по бокс за мъже. Турнирът се проведе в залата на БК Ботев в Пловдив, като участие взеха представители на 38 отбора от цялата страна.

С най-много шампиони завършиха от ЦСКА. Трима боксьори от тима на „червените“ достигнаха до титли в първенството. В категория до 63.5 килограма Кирил Русинов победи на финала Божидар Джуров от Левски (София). При 67-килограмовите Венсан Киркоров надделя над Йордан Енчев от Победа (Бургас), а в категория до 80 кг. Кристиян Николов се наложи над Марио Митев от „Лаута“.

С по две титли се отличиха представителите на Червен Бряг и БВС. А с по един шампион завършиха от Арда, Ямбол, Левски (София), Локомотив (Русе), Ивайло (Велико Търново) и Самоков.