ЦСКА излиза в гладиаторска битка срещу Рома на „Олимпико“

„Червените“ се изправят за трети път срещу „вълците“ в клубната си история

Отборът на ЦСКА излиза тази вечер от 22:00 часа на „Олимпико“ срещу италианския гранд Рома в мач от група “ А“ на Лига Европа. В първата среща „червените“ загубиха у дома с 0:2 от румънския Клуж, а „вълцие“ победиха с 2:1 като гости швейцарския Йънг Бойс.

„Армейците“ направиха и 1:1 с Арда (Кърджали), а наставникът им Стамен Белчев бе уволнен. Тази вечер отборът ще бъде воден от неговите помощници Даниел Моралес, Красимир Чомаков и Кирил Динчев.

Италия посрещна „червените“ с безоблачно небе и слънчево време при температура на въздуха около 18 градуса.

Всички налични футболисти са здрави, като единствено защитникът Юрген Матей, който се контузи в мача срещу Арда, не пътува с останалите.

Снощи отборът направи официална тренировка на стадион „Олимпико“, а преди нея Даниел Моралес и италианският полузащитник Стефано Белтраме дадоха официална пресконференция.

View this post on Instagram

CSKA at Stadio Olimpico 🔥 #RomaCSKA

A post shared by CSKA Sofia FC (@cskasofiafc) on

Рома безспорно е фаворит, но в понеделник имаше тежко гостуване на Милан (3:3) и очакванията са, че довечера старши треньорът Пауло Фонсека ще даде почивка на част от титулярите.

Рома не за първи път се изправя на пътя на „червените“. През 1983 година двата тима се срещнаха на 1/8-финалите в КЕШ, като „вълците“ спечелиха и двата мача с по 1:0. През 2009 година пък „джалоросите“ се паднаха в една група с родния гранд в Лига Европа и отново взеха максимума. В Рим италианците се наложиха с 2:0 след попадения на Стефано Окака и Симоне Перота, а в София бяха още по-убедителни – 3:0 с две попадения на Алесио Черчи и едно на Филипо Скардина. Любопитното е, че тогава в групата на ЦСКА беше и Фулъм, а за „котиджърс“ игра сегашният футболист на Рома Крис Смолинг.