ЦСКА изтърва златния си шанс срещу Лудогорец (ВИДЕО)

Али Соу се превърна в големия грешник, пропусна дузпа в шестата минута

ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в дербито за първото място в Първа професионална лига. Равенството не промени нищо и шампионите останаха на върха със 72 точки, а „червените“ са с три по-малко – 69.

Домакините започнаха много силно мача и още в първата минута имаха претенции за дузпа. Али Соу овладя топката на границата на наказателното поле и шутира към вратата, топката обаче срещна ръката на Григоре. Георги Кабаков обаче прецени, че дузпа няма и отсъди корнер в полза на „червените”.

В шестата минута обаче главният съдия посочи бялата точка в полза на домакините. След удар на Рубен Питно топката срещна ръката на Марселиньо и тоси път дузпа в полза за ЦСКА бе отсъдена. Али Соу пое отговорността да изпълни , но за съжаление на „червените” фенове прати топката високо над вратата.

В 23-та минута Лудогорец създаде първото си чисто положение в мача. Сисиньо шутира към вратата на ЦСКА, но Черниаускас спаси.

В 41-та минута шампионите отново бяха близо до гола, но удар на Марселиньо от фаул бе спасен.

В 52-та минута и Лудогорец поиска дузпа. Марселиньо падна в наказателното поле след шпагат на Кристиян Малинов, но Георги Кабаков прецени, че халфът на ЦСКА е играл първо с топката и даде знак играта да продължи.

В последните секунди на двубоя двата тима останаха с 10 души. Светослав Дяков и Кристиян Малинов получиха втори жълт картон за спречкване помежду им и двамата поеха преждевременно към съблекалните.

Вчера Ботев (Пловдив) загуби от Берое с 0:1 в мач без значение, а днес от 19:00 часа третия Левски е домакин на Черно море.