ЦСКА обърна Локо с 2:1 и си осигури Лига Европа (ВИДЕО)

7 титуляри на „черно-белите“ останаха извън групата, пресаташето и домакинът също са сред заразените с COVID-19, Акрапович и Крушарски бесни на съдиите

ЦСКА направи пълен обрат и победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) в предпоследния кръг на Първата шестица. Така „червените“ се реваншираха за загубата си на финала за Купата на България, а победния гол бе дело на Али Соу дълбоко в добавеното време.

Лукас Салинас откри резултата в 61-та минута след грешно разиграване в защита между вратаря Бусато и капитана Занев.

В 80-та минута Тиаго изравни от дузпа. Тя обаче не напълно измислена, след като Кристиян Малинов умело симулира.

Грешникът от финала за Купата на България Али Соу донесе пълния обрат и победата на ЦСКА в самия край на добавеното време, след като бе изведен отлично от смяната Ахмед Ахмедов.

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Бруно Акрапович стартира с любопитна единадесеторка мача срещу ЦСКА, в която липсват цели 7 футболисти, играли срещу червените във финала за Купата на България. Извън групата са Илко Пиргов, Парвиз Умарбаев, Милош Петрович, Бирсент Карагарен (той е и наказан), Момчил Цветанов, Димитър Илиев и Анте Аралица.

Както е известно, по-рано днес от клуба обявиха, че има 7 положителни проби – петима футболисти и двама от спортно-техническия щаб – пресаташето и домакина.

Всички резерви на пловдивчани са от юношеските формации на тима. Шестимата младоци спешно са си направили тестове часове преди мача.

В 11-ката на гостите също имаше известни промени. В състава на Стамен Белчев отсъстват Турицов и Ахмед Ахмедов, стартирали в предишния шампионатен сблъсък на тима срещу Лудогорец.

Гостите започнаха активно и достигнаха до точен удар още във втората минута. Изстрелът на Али Соу обаче не затрудни Мартин Луков. Двата ъглови удара, изпълнени от момчетата на Стамен Белчев, също не доведоха до опасности.

Темпото обаче спадна в следващите минути, като единствено далечен удар на Лукас Салинас в 11-та минута пораздвижи иначе мудното темпо на действие на двата тима.

Топката стигна до краката на Тиаго на границата на наказателното поле, при което той не се поколеба да стреля от воле, но кълбото срещна горната греда на вратата на Мартин Луков. Тя рикошира в гърба на стража, но така и не успя да премине гол линията на вратата „смърфовете“.

Първият добър шанс за момчетата на Бруно Акрапович дойде в 28-та минута. След чудесен индивидуален пробив на Лукас Салинас, започнал още от собствената половина на терена, аржентинецът стигна до границата на наказателното поле и тества рефлексите на Густаво Бусато, който изби в корнер.

Буквално в последната минута на частта гостите имаха голям шанс да поведат в резултата. След многоходова атака след изпълнението на ъглов удар Бардли Мазику успя да пласира хубав пас към границата на наказателното поле, където Кристиян Малинов стреля напълно сам, но ударът му мина над вратата на Луков.

В първите 15 минути на втората част ЦСКА отново започна малко по-активно, но с изключение на неточни удари на Евандро и Тиаго, гостите така и не стигаха до истински опасности.

На фона на ниското темпо обаче домакините поведоха в 61-та минута, сякаш от нищото. Нова порция висока преса на състава на Бруно Акрапович доведе до ужасяваща грешка на Петър Занев, който се опита да върне към Бусато. Пасът беше пресечен от Лукас Салинас, който не прости на гостуващия тим за 1:0.

Само три минути по-късно гостите имаха шанс за изравнителен гол. След изчистено центриране от бранителите на Локо, топката попадна в краката на Кристиян Малинов, чийто удар обаче профуча съвсем малко над горната греда на Луков.

Десет минути преди края на срещата все пак момчетата на Стамен Белчев стигнаха до изравнителен гол. Кристиян Малинов получи топката в наказателното поле след центриране, успя да се завърти и беше повален от бранител на Локомотив Пловдив. Съдията логично отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Тиаго Родригес, който показа хладнокръвие, за да направи резултата 1:1. ​

В 87-та минута дойде и най-спорният момент в срещата. Домакините си помислиха, че са повели с 2:1, но флагът на страничния съдия секна надеждите им. На повторенията обаче се вижда, че Доминик Малонга не беше зад гърба на последния в отбраната на ЦСКА.

Както срещата вървеше към закономерно равенство гостите се добраха до скъпоценен успех. В 4-та минута на добавеното време Ахмед Ахмедов успя да гърдира отлично дълго подаване към себе си, да се обърне и да намери с чудесен извеждащ пас движението на Али Соу, който не сбърка само срещу Мартин Луков за 2:1.

ЦСКА постигна изключително ценна победа с 2:1 в последен мач от 30-тия кръг на efbet Лига. Въпреки не особено високото темпо на срещата двата тима успяха да си разменят общо 3 попадение, а „червените“ да се поздравят и с крайния успех“. За „смърфовете“ точен беше Лукас Салинас в 61-та минута, докато в герой за „червените“ се превърна Тиаго, който в 80-та минута изравни от дузпа, преди Али Соу да донесе успеха в 4-та минута на добавеното време.

В 87-та минута дойде и най-спорният момент в срещата. Домакините си помислиха, че са повели с 2:1, но флагът на страничния съдия секна надеждите им. НА повторенията обаче се вижда, че Доминик Малонга не беше зад гърба на последния в отбраната на ЦСКА.

По този начин ЦСКА почти на практика си осигури второто място, кръг преди края. Отборът на Стамен Белчев има актив от 56 точки, с 3 пред третия Левски и 4 пред четвъртия Славия. Така „червените“ се нуждаят само от точка в последния си мач срещу Берое, за да сигурни във второто си място. Локомотив остана пети с 50 пункта след 30 мача.

Локомотив (Пловдив): 71. Луков, 5. Малембана, 4. Акиниеми, 25. Масоеро, 34. Витанов, 15. Пулиезе, 50. Томашевич, 44. Николаев, 16. Салинас, 23. Малонга, 61. Алмейда

ЦСКА-София:  13. Бусато, 28. Гълъбов, 11. Занев, 26. Антов, 3. Жеферсон, 18. Мазику, 15. Малинов, 17. Енрике, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу