ЦСКА обърна с 4:2 като гост Ботев във Враца (ВИДЕО)

„Армейците“ допуснаха ранен гол, но успяха да стигнат до пълния обрат в зрелищен двубой

ЦСКА постигна важна победа в гостуването си на Ботев (Враца) с 4:2 в двубой от осмия кръг на Първа лига. Тон за головата фиеста даде Дориан Бабунски, който откри резултата в седмата, но Георги Йомов изравни в 16-ата минута. Брадли Мазику донесе пълния обрат в 39-ата минута, а Йоан Баи покачи аванса на „червените“ в 51-ата минута. Резервата Мирослав Маринов върна интригата с попадение в 73-ата минута, но отново Йомов, с втория си гол в мача, оформи и крайния резултат в 81-ата минута.

Срещата предложи много емоции, като домакините започнаха силно и поведоха, но още до почивката гостите обърнаха резултата. „Червените“ бързо взеха превес и през втората част с трето попадение, но врачанине се отказаха и се върнаха двубоя. По-голямата класа на столичани обаче си пролича и те успяха успешно да затворят двубоя с четвърто попадение.

С този успех ЦСКА се изкачи до четвъртата позиция сактив от 13 точки, но имат и три мача по-малко. Ботев, от своя страна, е седми с 9 пункта. За „червените“ предстои гостуване на Хебър за Купата на България през седмицата, а идния уикенд имат дерби с Левски. Врачани пък гостуват на Локомотив Горна Оряховица за Купата, а след това пътуват и до Разград за сблъсък с шампиона Лудогорец.

В първите минути от срещата двата отбора си размениха по един неточен удар чрез Дориан Бабунски от фаул и на Йоан Баи.

Домакините обаче успяха да излязат напред в резултата с първия си точен удар в мача. В седмата минута Юлиан Ненов даде превъзходен извеждащ пас за Виктор Василев, но Димитър Евтимов излезе да го пресрещне игра с топката. Василев обаче успя да я чукне към вратата и тя бе достигната от Бабунски, който я вкара в опразнената мрежа – 1:0.

ЦСКА обаче бързо отговори и изравни резултата в 16-ата минута, също с първия си точен изстрел. Йоан Баи проби отлично по левия фланг и центрира към Георги Йомов, който от близка дистанция нямаше как да сбърка за 1:1.

„Червените“ владееха повече топката, но рядко стигаха до вратата на Красимир Костов.

В 28-ата минута Федерико Варела шутира отдясно в наказателното поле по диагонала, но доста неточно. Ударът се превърна и в нещо като подаване за Жорди Кайседо, който обаче не успя да стигне до топката. Две минути след това отново Варела стреля, но без проблеми за Краси Костов.

ЦСКА вдигна оборотите и успя да стигне до пълния обрат в 39-ата минута. Йомов проби добре отдясно и центрира в наказателното поле, където Жорди Кайседо се размина с топката. Тя обаче се върна назад, където Брадли Мазику успя да елиминира трима играчи на домакините с едно докосване и шутира силно, за да донесе обрата за „червените“ – 1:2.

Три минути преди края на първата част Томс Лам стреля силно от пряк свободен удар, но топката мина малко над напречната греда на Костов.

В последната минута от редовното време на първите 45 минути Асен Дончев опита силен изстрел от границата на наказателното поле, но топката прелетя високо над вратата.

ЦСКА стартира ударно второто полувреме и вкара трети гол чрез Йоан Баи. Французинът получи от Варела, напредна по фланга, навлезе в наказателното поле отляво, стреля към далечната греда и реализира. Съдията първоначално отмени попадението заради засада при паса към Баи, но след проверка със системата ВАР, решението бе променено и голът бе зачетен.

В 54-ата минута „червените“ можеха да отбелжат и четвърто попадение. Баи проби и центрира отляво към оставените непокрити на границата на малкия пеналт Кайседо и Йомов, но вторият не уцели добре топката, за да я изпрати в празната врата.

Пет минути след това Томас Лам шутира от дистанция, но Костов плонжира и изби в корнер.

ЦСКА беше пълен господор на телена и атаките на тима следваха една след друга. В 66-ата минута Йомов изскочи сам срещу Костов и го преодоля, но избяга прекалено много от вратата и не успя да я улучи.

Две минути по-късно се откри нова възможност като Йомов намери резервата Ахмедов, който пробва да стреля с едно докосване, но не уцели топката.

Сякаш от нищото домакините намалиха изоставането си с втория си точен удар. КрасимирТодоров овладя на гърди в наказателното поле на гостите и подаде за Мирослав Маринов, а младокът не остави шансове на Евтимов с мощен удар от 12-13 метра.

Ботев се опита да натисне в търсене на изравняването си, но си изпати и допусна четвърто попадение в 81-ата минута. Ахмедов отклони с глава изритана от Евтимов топка, която попадна във Вилдсхут. Нидерландецът от своя страна реагира бързо и изведе Йомов фронтално срещу Костов и родният национал го преодоля за 2:4.

До края на двубоя ЦСКА удържа преднината си и можеше да отбележи и пети гол, но Греъм Кери удари греда. Той се измъкна отляво, влезе в наказателното поле и шутира към далечния ъгъл, но топката се отби от лявата греда на Костов.

Източник: gong.bg