ЦСКА отстрани Рига след изпълнения на дузпи (ВИДЕО)

Масов бой накрая, дъжд от червени картони и счупена ключица за Енрике

ЦСКА отстрани Рига в първия квалификационен кръг на Лига Европа. „Армейците“ загубиха в редовното време и продълженията с 0:1. След като победиха на „Българска армия“ с 1:0, трябваше победителят да бъде излъчен след изпълнение на дузпи. При тях българите не пропуснаха нито веднъж, докато за латвийците фатален пропуск направи Лемаич.

Въпреки слабата си игра, домакините поведоха в 44-ата минута. След центриране от корнер, Черномодийс засече с глава. Ударът му не бе силен, но вратарят Черниаускас се намеси крайно неубедително, позволявайки топката мине между ръцете му и да спре в мрежата за 1:0. По този начин общият резултат в двата двубоя бе изравнен – 1:1.

В началните минути на втората част Бодуров засече с глава центриране от фаул, но право в ръцете на вратаря. В 58-ата минута фамозен далечен гол на Тиаго бе отменен, тъй като секунди по-рано главният рефер отсъди нарушение на Десподов.

Изключително неприятни за ЦСКА се оказаха 60 секунди – между 73-ата и 74-ата минута. Най-напред Малинов центрира в наказателното поле, Десподов засече с глава, но вратарят на Рига със сетни сили изби. Веднага след това „червените“ останаха с човек по-малко. Тиаго Родригес фаулира Дейвис, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Въпреки че останаха с човек по-малко, „червените“ продължиха да доминират. Драмата настъпи в заключителните 180 секунди от редовното време. Първо главният съдия отсъди дузпа за ЦСКА, за нарушение на вратаря срещу Кирил Десподов. Ударът от бялата точка на потърпевшия, обаче бе спасен от Озолс.

Веднага след това Бодуров по чудо не се разписа. Защитник стреля страховито от въздуха, но на сантиметри до лявата греда. Това бе и последната интересна ситуация в редовните 90 минути, след което мачът влезе в две продължения по 15 минути.

В 99-ата минута Малинов намери отлично в наказателното поле Джеси, чийто изстрел бе спасен от вратаря. Малко преди края първите 15 допълнителни минути, главният арбитър не отсъди нарушение срещу Рафаел Енрике. От резервната скамейка на „армейците“ най-бурни протести отправи Томас Нойберт, който бе пратен на трибуните. Фубтолистът пък не успя да продължи игра и бе заменен от Бикел.

По-малко от 120 секунди след началото на втората част, численото равенство на терена бе възстановено. Байенко получи втори жълт и съответно червен картон.

Реферът раздаде още по 2 червени картона веднага след края на дузпите, когато футболистите на ЦСКА и Рига заформиха масов бой. Така „червените“ останаха без половин отбор за мачовете си срещу австрийския Адмира (Вакер) в следващия предварителен кръг.

Николай Бодуров и Кристиян Малинов получиха директни червени картони след края на срещата срещу Рига, както и латвийските футболисти Баенко и Васчук.

Аут за първия двубой срещу австрийците ще е и Тиаго Родригес, който бе изгонен в 75-ата заради втори жълт картон. Също така Нестор Ел Маестро няма да може да разчита на Енрике, който влезе като резерва срещу Рига, но бе заменен принудително в стотната минута от Бикел. След срещата се оказа, че фланговият футболист е със счупена ключица.

От пейката още в редовното време пък бе изгонен кондиционният треньор Томас Нойберт и така червените картони за ЦСКА станаха четири срещу три за домакините.

В латвийската столица ЦСКА беше подкрепян от повече от 200 фенове.

Снимка: livesport.bg