ЦСКА победи Ботев с 2:0 и е на финал за Купата срещу Локо (ВИДЕО)

Бой между „жълто-черните“ фенове и полицията на входа на сектора за гости пред „Българска армия“

ЦСКА победи с 2:0 Ботев (Пловдив) в реванша и след 0:0 в първия полуфинал се класира за финала на Купата на България. На 1 юли от 19:15 минути на националния стадион „Васил Левски“ „армейците“ ще се изправят срещу носителите на трофея от Локомотив (Пловдив).

Иван Бандаловски си отбеляза нелеп автогол в 19-ата минута. Тодор Неделев за малко да  върне Ботев в мача в 52-ата минута, но изстрелът му от пряк свободен удар в минута срещна напречната греда. Али Соу бе безкомпромисен в 55-ата минута направи 2:0 след перфектна комбинация с Тиаго.

Срещата започна с лек превес на домакините, но първият удар бе на сметката на гостите, макар опитът на Джонатан Перейла в четвъртата минута, да бе безкрайно неточен.

Първата по-опасна ситуация дойде в петата минута, когато ЦСКА получи право да изпълни пряк свободен удар отляво на наказателното поле на Янко Георгиев след нарушение срещу набралия скорост Али Соу. Тиаго пробва директен изстрел, но право в стената.

В 11-ата минута Греъм Кери центрира в наказателното поле на Ботев от корнер, но Янко Георгиев изби. Топката попадна отново в ирландеца, който опита силен шут, но доста неточно.

Иван Бандаловски си отбеляза нелеп автогол в 19-ата минута. Иван Турицов проби чудесно отдясно и центрира в наказателното поле на „жълто-черните“. Али Соу не успя да засече топката, но това направи Иван Бандаловски, който прати топката във вратата си, макар падналият на тревата Янко Георгиев да докосна кълбото и да опита да предотврати попадението.

В 24-ата минута Александър Тонев опита удар към вратата на ЦСКА, който също бе доста неточен.

Пет минути по-късно ЦСКА имаше страхотен шанс да удвои преднината си. Евандро направи чудесен пробив и отправи страхотен изстрел от далечна дистанция, който бе спасен от вратаря Янко Георгиев. Последва корнер и центриране на Кери в наказателното поле, където Али Соу засече топката с глава, но покрай вратата.

Три минути преди края на първата част „червените“ попуснаха нова възможност да увеличат преднината си. Брадли Мазику проби в наказателното поле от Евандро и опита удар, който Янко Георгиев обаче изби. Греъм Кери стигна до топката и също стреля, но Иван Бандаловски се хвърли самопожертвователно пред топката и блокира удара на ирландеца.

В последната минута от първото полувреме една избита топка стигна до Греъм Кери, който от границата на наказателното поле стреля силно, но вратарят Янко Георгиев улови.

Веднага след почивката Александър Тонев пропиля най-добрата възможност за „канарчетата“. В 48-ата минута Филип Филипов бе изведен отдясно, той прати топката леко назад към точката за дузпа, откъдето Александър Тонев я прати покрай десния страничен стълб.

Натискът на ЦСКА продължи и в 58-ата минута Кристиян Малинов отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев спаси.

В 64-ата минута вратарят на Ботев Янко Георгиев направи поредно спасяване. Този път след изстрел на Греъм Кери.

Петнадесет минути преди края на мача Станислав Работов отправи нелош удар извън наказателното поле, но топката премина покрай вратата на Густаво Бусато.

Изключително неприятни събития се случиха минути преди и малко след старта на мача. Привърженици на Ботев (Пловдив) са влезли във физическа саморазправа с органите на реда, които са стояли пред Сектор „Б” на „Българска армия”. След ескалацията на напрежение, полицаите не пускаха повече от двеста фена на пловдивския клуб, като тези, които заеха местата си за старта на реванша от полуфиналите бяха не повече от 50 души.

Три автобуса с фенове на Ботев (Пловдив) не бяха допуснати да влязат до около 20-ата минута на срещата, когато вече домакините водеха в резултата с 1:0.

Феновете на Ботев са били с билети, но домакините отказваха да ги пуснат, въпреки, че делегатът е казал те да влязат на стадиона. На мястото пристигна и линейка, която да окаже първа помощ на пострадали при сблъсъците.

Източник и снимки: gong.bg, botevplovdiv.bg