ЦСКА победи Левски с 3:2, Берое направи 1:1 с Лудогорец (ВИДЕО)

Мартин Камбуров вкара своя гол №203 в елита

ЦСКА излезе победител в шестия сблъсък с Левски от началото на сезона, записвайки успех с 3:2 при гостуването на „сините”. Така участието на Левски в баража за Лига Европа зависи от последния двубой с Верея.

„Армейците“ два пъти излизаха напред в резултата чрез Eнрике и Малинов, но домакините показаха характер и стигаха до изравняване с попадения на Паулиньо и Станислав Костов.  В 90-ата минута Рубен Пинто нанесе решаващия удар и вкара за крайното 3:2.

Въпреки загубата, ръководството на „сините“ реши на спешна сбирка отново да гласува доверие на наставника Делио Роси.

Берое не успя да победи резервите на Лудогорец, но запазва шансове за третото място, което дава право на участие в плейофа за Лига Европа. Двата отбора направиха 1:1 в Стара Загора. Домакините са на две точки от Левски. За да измести „сините“, Берое трябва задължително за победи „червените“, а тима на Роси да падне от Верея в последния кръг.

За Лудогорец играха предимно резерви и юноши. Именно младият Денислав Александров откри резултата в 65-ата минута, като прехвърли Душан Перниш с майсторско изпълнение в далечния ъгъл.

Радостта на шампионите бе твърде кратка. 120 секунди, след като Лудогорец поведе, Мартин Камбуров изравни. Голмайсторът, който беше добре позициониран пред вратата и чукна топката за 1:1 със своя гол №203 в елита.

Снимка: sportal.bg