ЦСКА победи с 1:0 като гост Локомотив (ВИДЕО)

Кирил Десподов отбеляза единственото попадение, което временно изравни  „армейците“ по точки с Лудогорец

ЦСКА-София победи с 1:0 като гост Локомотив (Пловдив) в мач от 14-ия кръг на Първа футболна лига пред погледа на националния селекционер Петър Хубчев, който изгледа мача на „Лаута“. С успеха столичани събраха 32 точки и се изравниха с лидера Лудогорец, който утре гостува на Етър във Велико Търново.

Съперниците започнаха предпазливо, като се дебнеха за грешки. В средата на първото полувреме гостите бяха близо до попадение. Станислав Манолев центрира от дясно в пеналта и Мауридес засече с глава, но над целта. Десетина минути преди почивката Мартин Луков пък спаси с една ръка опасен изстрел на Манолев.

Локомотив стигна до първото си по-добро положение в 49-ата минута, когато Анте Аралица нахлу в наказателното поле на съперника и отправи силен удар, но вратарят на „червените“ Витаутас Черниаускас прояви рефлекс и изби топката.

В 57-ата минута Кирил Десподов изпълни майсторски пряк свободен удар, топката се удар в гредата и врезе във вратата на локомотивци за 1:0 в полза на ЦСКА-София.

Домакините реагираха и тръгнаха напред, като при една контра Али Соу напредна опасно през центъра, но стреля слабо право в краката на Мартин Луков.

В 90-ата минута домакините бяха близо до изравняване. Йосип Томашевич центрира, а Димитър Везалов засече с глава от 6-7 метра, но над гредата.

Първа професионална лига, 14 кръг

Дунав (Русе) – Витоша (Бистрица) 3:0 (3:0)
голмайстори: 1:0 Ахмед Ахмедов 6, 2:0 Светослав Ковачев 15, 3:0 Ахмед Ахмедов 24
Локомотив (Пловдив) – ЦСКА 0:1 (0:0)
голмайстори: 0:1 Кирил Десподов 57