ЦСКА победи с 2:0 Берое и настигна Локо (ВИДЕО)

Греъм Кери вкара 2 страхотни гола и „червените“ изпревариха Левски във временното класиране

С два фантастични гола на Греъм Кери ЦСКА победи Берое с 2:0 на своя стадион в мач от 24 кръг на Първа лига. Попаденията паднаха през второто полувреме, а с успеха „червените“ спряха серията от четири поредни победи на тима на Димитър Димитров – Херо и изпревариха Левски в класирането.

ЦСКА е на третото място с 46 точки, колкото има и вторият Локо (Пловдив). „Сините“, които са четвърти с 45 точки, са с мач по-малко. Старозагорци пък останаха извън челната шестица с 37 точки, колкото има и намиращият се на шестата позиция Черно море.

Милош Крушчич заложи на Ахмед Ахмедов като титуляр, а сред стартовите единадесет бе и Върнон Анита. Мартин Камбуров пък бе на резервната скамейка на Берое.

Кери показа, че има намерение да прониже Перниш и отправи първия удар в мача още във втората минута. Гостите отвърнаха с удар на Фонкьо, който не намери очертанията. Играта се водеше главно в центъра през това първо полувреме, като Кристиян Малинов бе близо до гол, но не уцели вратата.

В края на полувремето първо правилно бе отменен гол на Крум Стоянов заради засада, а след това съдията отново правилно не отсъди дузпа за „червените“ за падане на Малинов в наказателното поле на гостите.

В 59-ата минута Греъм Кери откри резултата, като изпълни перфектно пряк свободен удар от около 30 метра и не остави никакви шансове за стража на Берое.

В 73-ата минута Рафаел Енрике се пребори за топката и я чукна с глава към Греъм Кери, който спря на гърди и от въздуха със страхотен удар прониза за втори път Перниш за 2:0.