ЦСКА победи с 2:0 Славия за купата, Стойчо хвърли оставка (ВИДЕО)

Полуфиналният двубой бе прекъснат за 5 минути след като „червените“ фенове подпалиха с факли и потрошиха седалките в сектора си

ЦСКА победи с 2:0 Славия в първи полуфинален двубой за Sesame Купа на България. В 22-ата минута Гьоко Зайков си отбеляза автогол при единоборство с Жорди Кайседо. Във втората минута на добавеното време Иван Турицов отбеляза от дузпа, отсъдена за нарушение на Ертан Томбак срещу Федерико Варела.

Около 10 минути по-рано „червените“ имаха претенции за 11-метров наказателен удар и за съприкосновение между Томбак и Мазику, но главният съдия Никола Попов бе категоричен, че такъв няма.

В 64-ата минута реферът прекъсна срещата заради запалени факли от страна на „червените“ фенове, които счупиха и немалко количество седалки, част от които полетяха към терена. Прекъсването продължи пет минути.

Веднага след мача наставникът на „червените“ Стойчо Младенов подаде оставка. Към нея се присъединиха още помощниците му Анатоли Нанков и Тодор Янчев.