ЦСКА победи с 3:1 Б36 Торсхавн и е в плейофите за групите на ЛЕ (ВИДЕО) - DC news

ЦСКА победи с 3:1 Б36 Торсхавн и е в плейофите за групите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Армейците“ гостуват на 1 октомври на швейцарския Базел

ЦСКА-София се класира за плейофите за влизане в групите на Лига Европа след победа с 3:1 над гостуващия Б36 Торсхавн от Фарьорските острови. „Армейците“ доминираха през по-голямата част от двубоя и заслужено се поздравиха с успех в третия квалификационен кръг на турнира.

Али Соу даде преднина на „червените“ в 27-ата минута, а Георги Йомов удвои за домакините в 38-ата, отбелязвайки първия си гол с екипа на ЦСКА. След почивката Пингел върна едно попадение за Торсхавн в 61-ата, но Жул Кейта попари надеждите на гостите за обрат в 83-ата минута, вкарвайки трети гол за „червените“.

Така ЦСКА ще срещне като гост на 1 октомври швейцарския Базел, който победи с 3:2 кипърския Анортозис.