ЦСКА победи с 3:2 Славия на „Овча Купел“ (ВИДЕО)

Вратарят Георги Петков получи комоцио след тежък сблъсък, но вратата на линейката заяде и минаха няколко минути преди той да бъде вкаран вътре и откаран в болница

СКА победи Славия с 3:2 като гост в столичното дерби от 20-ия кръг на Първа лига. На стадиона в квартал Овча Купел двата тима направиха един от най-добрите мачове от началото на сезона, който предложи здрава битка и страхотни голове, но и един много неприятен момент, в който вратарят на „белите“ Георги Петков получи тежка контузия след сблъсък с Жорди Кайседо.

Първото полувреме бе равностойно, като малко преди неговия край в спор за висока топка Кайседо и Петков се сблъскаха и 45-годишният страж на домакините пострада сериозно Бившият национал изпадна в безсъзнание за кратко и имаше нужда от дълга лекарска помощ след удара в главата и лошото падане. Задната врата на линейката обаче заяде и вратарят няколко минути не можеше да бъде вкаран в нея. В крайна сметка той бе откаран в болница.

След почивката зрителите станаха свидетели на страхотен футбол, като начало на головото шоу даде Йон Бакеро, който изведе Славия напред с много труден и прецизен удар с глава в 55-та минута. Играчът на Славия отбеляза гола пред погледа на баща си Хосе Мария Бакеро, петкратен шампион на Испания, който бе на трибуните. „Червените“ отговориха бързо и в 63-та минута голмайсторът на тима Жорди Кайседо изравни с глава след центриране от корнер, а девет минути по-късно упражнението се повтори и защитникът Мено Кох направи обрата пълен, отново с глава след ъглов удар на Греъм Кери, като между двата гола Славия получи право да изпълни дузпа, но наказателният удар бе отменен заради засада след намеса от ВАР.

В 78-та минута нов корнер донесе трети гол на ЦСКА, но този път попадението дойде след впечатляващ удар по диагонала на Амос Юга. Домакините не се предадоха и намалиха изоставането си в 80-та минута с най-красивия гол в мача – далечен удар с вътрешен фалц на Ерол Дост. Няколко минути след това „белите“ останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Ертан Toмбак, а до края повече голове не паднаха и ЦСКА спечели с 3:2.

По този начин тимът на Стойчо Младенов отново се доближи на четири точки от лидера Лудогорец (48 точки), който по-рано днес победи Черно море с 2:1 като гост. Славия заема пета позиция в подреждането с актив от 29 точки.

Срещата в кавртал „Овча Купел“ не видя в първия четвърт час големи опасности пред двете врати, а отборът на Славия бе по-настъпателен с действията си. В 15-ата минута Иван Минчев шутира от фаул, но право в стената на „червените“. Легендата на испанския футбол Хосе Мари Бакеро е на трибуните и наблюдава представянето на своя син Йон Бакеро.

В 31-ата минута се откри страхотна възможност  пред гостите. Яник Вилдсхут намери пролуката между двама бранители на Славия и даде чудесен пас към Греъм Кери. Ирландецът отправи силен удар с левия крак, но прати топката встрани от вратата на Петков. Секунди след това именно опитният страж на „белите“ и Жорди Кайседо влязоха в тежко единоборство един с друг, а Петков не успя да се изправи няколко минути от терена, след което бе откаран от стадиона с линейка. Возилото влезе на терена, за да бъде вкаран Петков вътре, но няколко минути никой от присъстващите не можеше да отвори задните врати на линейката, с което със сигурност ще се прочуем негативно за пореден път в европейски и световен план.

На мястото на ветерана на вратата застана 16-годишния юноша Денислав Жеков. При повторенията на няколко пъти се видя, че извежадщият пас към Кайседо бе в момент, в който нападателят на ЦСКА бе в засада, но страничният рефер не вдигна флага си, след което се случи инцидента. След подновяването на играта реферът от Варна даде 11 минути продължение на първата част, а в тях ЦСКА опита да бъде по-деен и на няколко пъти опита да застраши вратата на младия страж на домакините, но без съществен успех за тима от „Българска армия“.

В 48-ата минута Иван Минчев получи пас отляво в наказателното поле на гостите и шутира с левия крак, след като бе необезпокояван, но неточно – аут. Домакините откриха резултата с първия си точен удар в мача, а голмайстор бе Йон Бакеро. Людовик Соарес намери Бакеро в наказателното поле на ЦСКА, след което последва удар с глава, за да може испанецът да прати топката във вратата на Бусато.

След час игра Стойчо Младенов направи още две промени, след като на почивката излезе Вилдсхут, а на негово място се появи Маурисио Гарсес. В 60-ата Младенов пусна в игра Йоан Баи и Амос Юга, а те замениха Йомов и Лам. В 63-ата гостите изравниха резултата, след като Греъм Кери пласира центриране от ъглов удар за Кайседо, а той с глава отблизо прати топката под тялото на младия Жеков – 1:1.

Четири минути по-късно ЦСКА успя да достигне до пълен обрат след нов ъглов удар. Отново Греъм Кери центрира прецизно, топката се озова на главата на Мено Кох, който я насочи отлично във вратата на „белите“ след ново тяхно неразбирателство при позиционирането.

Шест минути по-късно червените вкараха трети гол и той отново падна след центриране от корнер на Кери. Първоначално белите изчистиха топката, но тя попадна в Юга, който с мощен диагонален шут вкара в горния десен ъгъл.

Домакините показаха, че няма да се откажат и успяха да върнат едно попадение само две минути по-късно. Ерол Дост получи топката на дъгата на наказателното поле и реши да стреля отдалеч. Ударът му бе изключително красив и прецизен, като топката попадна точно в сглобката на гредите и за Бусато нямаше шанс за реакция.

В 84-ата пък Ертан Томбак направи нарушение срещу Жорди Кайседо и получи втори жълт картон, оставяйки своите с 10 човека.

Численото равенство бе възстановено в добавеното време на мача, когато и Греъм Кери си изкара втори жълт картон за разкарване на топката.

Славия остава на пето място в класирането след това поражение, докато ЦСКА се доближи на четири точки зад лидера и десеткратен шампион Лудогорец.

Вратарят Георги Петков е добре, контактен е и ще бъде изписан днес след още изследвания.

Източник: gong.bg