ЦСКА победи Славия с 2:1 с късен гол на Евандро (ВИДЕО)

Бразилецът влезе на смяна и вкара 2 гола в последните 20 минути

Резервата Евандро реализира два гола в последните 20 минути, а ЦСКА-София стигна до обрат с 2:1 срещу Славия в „Овча купел“, за да запише първата си победи в efbet Лига след три изиграни кръга.

Гостите имаха териториално превъзходство и владееха повече топката, но трудно създаваха опасности пред вратата на „белите“.

Минута преди почивката ЦСКА-София стигна до добра възможност. Тони Уот намери Тиаго Родригес в чиста позиция на границата на наказателното поле, но коварният изстрел на португалеца беше спасен с една ръка от вратаря на домакините Георги Георгиев.

В 50-ата минута гостите създадоха нов шанс. Уот изведе с глава в наказателното поле Али Соу, който шутира от десетина метра, но Георгиев изби в корнер.

След час игра Славия поведе с първото си по-добро положение. Радослав Кирилов проби на скорост от ляво и шутира към далечния ъгъл от границата на наказателното поле, топката се отби от страничната греда и се върна към непокрития Янис Карабельов, който отблизо я прати под гредата.

Десет минути по-късно ЦСКА-София изравни след грешка на Димитър Велковски. Бранителят получи пас на границата на наказателното поле на „белите“, но се замота и позволи на Али Соу да му отнеме с пас към Евандро, който хладнокръвно реализира с удар по тревата от десетина метра.

Три минути преди края гостите стигнаха до пълен обрат. Греъм Кери центрира от ляво, Андреа Христов в опита си до блокира отклони леко топката, но право към Евандро и бразилецът от метър засече в мрежата на празна врата.