ЦСКА разби с 3:0 Адмира (Вакер) (ВИДЕО)

„Армейците“ вкараха 3 гола за 9 минути и вече гледат към третия кръг на Лига Европа, Славия загуби с 0:1 в Сплит

ЦСКА победи Адмира (Вакер) с 3:0 в първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа, който се игра на стадион „Българска армия“. Трите гола бяха реализирани за 9 минути.

Кирил Десподов даде преднина на „армейците“ в 29-ата минута. Той засече с глава топката след центриране на Едвин Джеси отляво.

В 32-та Жоржиньо беше фаулиран в наказателното поле, но съдията не отсъди 100-процентова дузпа в наша полза и си навлече гнева на домакините.

В 34-та минута Десподов направи резултата 2:0, а асистенцията отново беше на Джеси.

Четири минути по-късно ЦСКА получи право да изпълни дузпа, след като играч на Адмира (Вакер) игра с ръка в наказателното поле. Бразилският нападател Мауридес реализира хладнокръвно и направи преднината класическа.

Реваншът във Виена е на 2 август (четвъртък) от 20:00 часа българско време (19:00 австрийско) на „Бундесщадион Зюдщат“.

Носителят на Купата на България Славия загуби с минималното 0:1 при гостуването си на хърватския Хайдук (Сплит) и запази шансовете си за реванша. Единственият гол за домакините отбляза Саид Ахмед Саид в 79-ата минута.

Защитникът Сашо Александров получи два жълти и съответно червен картон в 84-ата минута и ще пропусне втория мач на националния стадион „Васил Левски“.

Снимка: Диема спорт