ЦСКА с късно отмъщение на Ботев, шампион е Лудогорец! (ВИДЕО)

„Армейците“ с 1:0 над „канарите“, „орлите“ разбиха с 4:1 Черно море

ЦСКА опита, но не успя да спре хегемонията на Лудогорец в българския футбол, въпреки че победи драматично Ботев (Пловдив) с минималното 1:0 в мач от последния кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата на „Българска армия“ вкара резервата Жоржиньо в 90-ата минута, ала Лудогорец разби Черно море с 4:1 у дома и си осигури осма поредна титла. За „червените“ остана второто място в крайното класиране и утешението, че до последния кръг имаха шансове за трофея, който обаче остана мираж.

Страхотен финален мач за гостите от Пловдив изигра вратарят им Даниел Кайзер, ала и неговият колега Витаутас Черниаускас показа класа преди почивката.

ЦСКА изненадващо не започна добре срещата и още в четвъртата минута Ботев можеше да поведе след чудесен пробив на Кристиан Добрев и изстрел на Кардосо, който обаче бе спасен от „червения“ страж. После Черниаускас трябваше да се намесва решително и след мощен шут на Тодор Неделев, напуснал накуцвайки терена малко след паузата.

След силните начални минути на „жълто-черните“ обаче ЦСКА пое инициативата и на свой ред създаде две чисти положения. В 24-ата минута Тиаго направи фрапантен пропуск от непосредствена близост, а пет по-късно Божидар Чорбаджийски не съумя да се възползва от увисване на Кайзер в пеналта при центриране и се размина с топката.

В крайна сметка паузата дойде при нулево равенство, но след нея ЦСКА се настани почти изцяло в половината на Ботев. Кайзер обаче блесна с няколко фантастични спасявания, а в 75-ата минута имаше и късмет, защото в рамките на няколко секунди гостите удариха две греди. Първо Нуно Пинто разтресе напречната със силен шут, след което вратарят на гостите се намеси решително в два последователни случая, а след втория, при удар на Нуно Томаш с глава, топката се отби и от страничната греда.

Въпреки това ЦСКА не се отказа и до последно търсеше попадението. То стана факт в последната минута на редовното време, когато резервата Жоржиньо се разписа с глава след корнер и донесе пировата победа на „червените“. След нея те събраха 78 точки, но останаха на една от върха, превзет за осма поредна година от шампиона Лудогорец.

Лудогорец победи категорично с 4:1 Черно море и отново вдигна титлата на Първа професионална лига. Със спечелената си осма титла Лудогорец вече е и третият най-успешен роден клуб. Лидер остава ЦСКА с 31, зад тях Левски с 26 и разградчани с 8 – една повече от вече четвъртите Славия.

В герой за шампионите се превърна Якуб Швиерчок, който отбеляза хеттрик и замести отлично наказания Клаудиу Кешеру.