ЦСКА се измъчи за 1:0 срещу Етър, изпревари Локомотив (ВИДЕО)

Влезлият на смяна Енрике Рафаел се разписа с първото си докосване на топката, преди това Георги Йомов пропусна дузпа

ЦСКА-София сложи край на несполучливата си серия в последните две срещи и победи с минималното 1:0 Етър на стадион „Българска армия” в предпоследен мач от 21-ия кръг на Първа лига. Единственият гол падна в 61-ата минута, когато влезлият 40 секунди по-рано като резерва Енрике Рафаел порази вратата на направилия страхотен мач вратар Христо Иванов. Стражът на „болярите” отрази дузпа през първото полувреме на Георги Йомов и направи половин дузина спасявания срещу атаката на „червените”.

ЦСКА се върна на второто място след равенството на Локомотив (Пловдив) в петък срещу Берое и столичани вече са с 43 точки, с 3 повече от „смърфовете”, които са с 40. Лидер е Лудогорец с 51 точки, като „орлите” гледат уверено към 10-ата си поредна титла. Етър пък отново е последен във временното класиране и е с 16 точки, на три зад „спасителния бряг“.

За ЦСКА предстои мач за Купата на България през седмицата срещу Ботев (Враца), докато Етър приема Ботев (Пловдив) 22 кръг на Първа лига.