ЦСКА София пречупи ЦСКА 1948 с уникален гол на Юрген Матей (ВИДЕО)

Така възпитаниците на Стойчо Младенов изместиха Ботев от второто място

Отборът на ЦСКА надви ЦСКА 1948 с 1:0 в последен мач от 14 кръг на Първа лига. След половин час игра на „Българска армия“ Юрген Матей изненада Даниел Наумов с топовен изстрел от далечна дистанция и донесе победата на ЦСКА.

„Червените“ спечелиха двубоя и се изкачиха на второто място, но дадоха цели три жертви. Още на загрявката се контузи Томас Лам, а в хода на срещата с травми напуснаха и Ахмед Ахмедов и Иван Турицов.

Преди първия съдийски сигнал Стойчо Младенов замени Томас Лам с Карол Метс. А иначе веднага след началото ЦСКА пое инициативата и натика противника в собствената му половина. След десетина минути игра „червените“ организираха добра атака, в която Иван Турицов отправи центриране към наказателното поле, насочено към Ахмед Ахмедов. Наумов боксира, но кълбото попадна в краката на Вилдсхут, който го прати високо над напречната греда.

Гостите отвърнаха с добър изстрел с глава на Димитър Пиргов, но Густаво Бусато се намеси по отличен начин и опази вратата си.

В 29-ата минута стражът на гостите също показа своята класа. Брадли Мазику се включи в „червената“ атака и комбинира с Амос Юга. Французинът опита центриране, но топката рикошира в Симеон Петров и придоби коварна траектория. Въпреки това обаче младият талант на ЦСКА 1948 се справи чудесно.

Само минута по-късно обаче Наумов нямаше какво да направи при красиво изпълнение на Юрген Матей от далечна дистанция. Капитанът на ЦСКА получи топката малко след центъра и изненадващо отправи мощен шут, влетял неспасяемо в горния ляв ъгъл на Наумов.

Точно след попадението, Стойчо Младенов бе принуден да прави втора смяна, след като Ахмед Ахмедов се контузи и бе заменен от Калоян Кръстев.

Десетина минути по-късно Георги Йомов стреля към вратата на Наумов, който нямаше шанс да реагира, но късметът го покри и топката се отби в страничния стълб и не влезе в мрежата му.

Втората част стартира с шанс за гостите. Галин Иванов овладя топката по чудесен начин и я стреля към вратата на ЦСКА, но Бусато отрази.

След час игра Яник Вилдсхут се отчете с нов пропуск. Греъм Кери отне топката от Емил Мартинов и напредна по десния фланг, след което подаде към свободния Вилдсхут. Той обаче прати топката извън очертанията на вратата на ЦСКА 1948.

В 77-ата минута Йоан Баи също пропусна като по чудо. Георги Йомов демонстрира индивидуална класа и навлезе в наказателното поле на ЦСКА 1948, след което отправи успоредно на голлинията центриране. Топката стигна до Баи, който от близка дистанция уцели само страничния стълб.

Пет минути по-късно Баи пропусна нова възможност. 25-годишният французин засече подаване на Тибо Вион и напредна на скорост, но отново липсваше точността в завършващия му изстрел.

Така ЦСКА грабна трите точки и с 26 пункта изпревари Ботев (Пловдив) на второто място. ЦСКА 1948 пък остава на незавидното 12-о място с 11 точки.

Източник: gong.bg