ЦСКА-София с историческо 4:1 над Лудогорец (ВИДЕО)

Арда и ЦСКА 1948 завъртяха 0:0 в мач с 2 червени картона

ЦСКА-София постигна изключително ценна победа в борбата си за второто място. За първи път в своята история „червените” победиха 10-кратния шампион на България Лудогорец в мач за първенство на Първа лига на стадион „Българска армия” с 4:1. Няколко дни, след като „орлите” бяха коронясяни с десетата си поредна титла, разградчани преклониха глава и пред столичния тим, който изигра много силен мач под проливния дъжд в столицата.

Така ЦСКА-София излезе на второто място с 59 точки, с 3 повече и мач повече от Локомотив (Пловдив) преди дербито между двата отбора тази събота.

Централният бранител Юрген Матей даде тон за успеха на ЦСКА с попадение в четвъртата минута, а в 54-ата Бисмарк Чарлс удвои актива за своите. След точно час игра Сисиньо завърши страхотен пас от Кирил Десподов, намалявайки пасива на „зелените”, но в 62-ата другият бранител на ЦСКА – Мено Кох, беше оставен непокрит в наказателното поле на Лудогорец и с глава отблизо матира стража на госите Кристиан Кахлина. В шестата минута от добавеното време Жорди Кайседо реализира от дузпа и оформи крайното 4:1 за „червените”.

Учудващо бившият нападател на „армейците“ Кирил Десподов, който игла през пролетта под наем при шампионите, бе посрещнат на стадиона с бурни освирквания и с дъжд от камъни и отломки от седалки.

В добавеното време на срещата Мавис Чибота бе изгонен и остави Лудогорец с 10 човека. Първо той получи жълт картон за опит да изрита Иван Турицов. Получи се напрежение между двата отбора, а Чибота изпусна нервите си пред рефера Кабаков, след което той му вдигна и червен картон.

В същото време Арда и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в Кърджали. Срещата предложи малко чисти голови положения, но много на брой напечени ситуации. В две от тях се стигна до червен картон, след като първо Иван Коконов бе изгонен в 64-ата минута след преразглеждане с ВАР, а в 86-ата Александров за гостите също пое преждевременно към душовете заради груба игра спрямо съперников играч.

Гостите играха без доста от силните си футболисти заради коронавирус, докато мислите на домакините явно повече бяха насочени към предстоящия на 19 май финал за Купата на България.

Арда е на четвъртата позиция с 49 точки, а ЦСКА 1948 е на петото място с 39 точки и мач по-малко.

Източник: gong.bg