ЦСКА-София удари Берое с 2:0, градушка се изсипа над столицата (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 победи с 3:1 шампиона Лудогорец и завърши на петото място

ЦСКА-София победи Берое с 2:0 в мач от последния кръг на Първа лига. В 4-ата минута Кайседо засече центриране от Тиаго Родригес след изпълнение на пряк свободен удар и откри резултата. В 48-ата минута Тиаго с отличен удар направи разликата 2:0. Гостите пък удариха греда чрез Хасани.

Така момчетата на Любо Пенев завършиха на третата позиция в крайното класиране с актив от 59 точки, а Берое е 6-ти с 39.

Преди двубоя капитанът на ЦСКА Петър Занев получи плакет, тъй като изигра последния си двубой с екипа на „червените“.

По същото време ЦСКА 1948 победи шампиона Лудогорец с 3:1.

Домакините откриха рано резултата чрез Ивайло Чочев (2), а малко след това Галин Иванов (15) с красиво изпълнение удвои преднината на тима си. Клаудиу Кешеру (74) намали резултата, но Галин Иванов (77) с второ красиво изпълнение релизира трети гол във вратата на разградчани.

В 84-ата минута двубоят бе прекъснат от Волен Чинков след разразилата се буря над София. След около 5-минутно прекъсване мачът продължи, а в заклчюителните секунди на срещата имаше токов удар на Националния стадион „Васил Левски“, след което реферът реши да даде последния съдийски сигнал в непрогледния мрак и така двубоят завърши. Разградчани играха с голяма част от талантите си от школата, които често попадат и в селекцията на Лудогорец II във Втора лига, а на терена от по-опитните футболисти бяха Светослав Дяков, Кирил Десподов и Клаудиу Кешеру.

Източник: gong.bg