ЦСКА загуби с 0:2 от Клуж в Лига Европа (ВИДЕО)

Румънците победиха с гол след корнер и от спорна дузпа, но „червените“ отново не бяха достатъчно ефективни

Победната серия на ЦСКА в Лига Европа приключи в първия мач от груповата фаза, след като румънският Клуж победи „червените“ с 2:0 насред София.

„Армейците“ изиграха силно първо полувреме и бяха подкрепяни мощно от над 12 000 зрители на Националния стадион „Васил Левски“, но не можаха да се възползват от шансовете си.

След почивката те получиха гол с глава след корнер, а после и още един, след спорна дузпа, така че поредицата им от 4 успеха на международната сцена приключи в четвъртък вечер.

ЦСКА започна много добре срещата и имаше инициативата през цялата първа част.

Още в началото вратарят на гостите трябваше да се намесва решително след силен удар на Георги Йомов по диагонала в 3-ата минута.

В 6-ата пък Али Соу пресече една лошо върната към стража топка, след което опита удар от малък ъгъл, но Кристиан Балградеан успя да спаси.

„Червените“ продължиха да диктуват събитията на терена, подкрепяни мощно от публиката на Националния стадион. В 32-ата минута те имаха числен превес в половината на гостите, но подаването на Йомов към Соу бе пресечено от защитник.

Клуж осъществи първата си добра атака чак в последната минута на първата част, ала първо Юрген Матей, а после и Брадли Мазику се намесиха добре, така че почивката дойде при нулево равенство.

Преди нея румънците отправиха едва два удара към вратата на Густаво Бусато, който трябваше да спасява само единия от тях и не бе затруднен.

Скоро след паузата обаче вратарят на „червените“ бе безпомощен, тъй като в 53-ата минута Марио Рондон засече с глава едно центриране от корнер и откри резултата в полза на Клуж.

Попадението даде самочувствие на гостите и те заиграха по-добре, но въпреки това ЦСКА имаше две добри възможности да изравни.

Те обаче бяха пропилени с лека ръка от Али Соу, който първо не успя да намери Йомов при една контраатака, а после не съумя да си спре топката, след като бе изведен сам срещу вратаря на Клуж.

Това се оказа решаващо, защото в 72-ата минута гостите получиха спорна дузпа след единоборство в наказателното поле на ЦСКА.

Чиприан Дяк застана зад топката и хладнокръвно я прати във вратата на Бусато, за да удвои аванса на Клуж.

Наставникът на „армейците“ Стамен Белчев отговори с двойна смяна, но това не доведе до очаквания резултат.

Малко преди края се стигна до спречкване между футболисти от двата отбора на терена, което приключи с два жълти картона.

Срещата пък завърши с победа за гостите, показали страхотна ефективност в атака, за разлика от Али Соу, който за пореден път разочарова във важните моменти.

В другия мач от група „А“ италианският Рома победи с 2:1 като гост Йънг Бойс от Швейцария. Жан-Пиер Нсаме откри за тима от Берн в 14-ата минута от дузпа, но „вълците“ обърнаха резултата с попадения на Бруно Перес и Мараш Кумбула.