ЦСКА започна с победа в Лига Европа (ВИДЕО)

Португалецът Тиаго Родригес отбеляза единственото попадение на ст. „Българска армия“

ЦСКА победи Рига с 1:0 в първия мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа, който се игра на стадион „Българска армия“.

Преди старта на двубоя с едноминутно мълчание беше почетен легендарният Димитър Марашлиев, който ни напусна на 70-годишна възраст.

Единственото попадение в срещата беше реализирано от Тиаго Родригес. Португалецът отбеляза страхотен гол от дистанция в 49-та минута и изпрати феновете по трибуните в екстаз.

Възпитаниците на Нестор Ел Маестро пропуснаха добри възможости да увеличат преднината си, а Витаутас Черниаускас се намеси решително на два пъти и така ЦСКА запази мрежата си суха преди реванша в Литва. Двубоят е след седмица – на 19 август (четвъртък), от 19:30 часа на стадион „Сконто“ в Рига.

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас (в), 27. Борис Секулич, 5. Николай Бодуров (к), 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 7. Жоржиньо, 20. Тиаго Родригес, 17. Енрике Рафаел

Резерви: 1. Данте Стипица (в), 28. Пламен Гълъбов, 25. Стивън Перейра, 14. Ангел Лясков, 16. Жанио Бикел, 8. Едвин Джеси, 21. Тонислав Йорданов

Снимка: cska.bg