Цвети на 1/8-финал на US Open без загубен сет (ВИДЕО)

Пловдивчанката мина през Дона Векич с 6:4, 6:1, излиза срещу Ализе Корне в битка за исторически 1/4-финал

Цветана Пиронкова продължава с феноменалното си представяне на US Open. Българката победи Дона Векич с 6:4, 6:1 и се класира за 1/8-финалите. Пловдивчанката, за която това е първи турнир след три години извън корта заради майчинство, продължава без загубен сет.

Успехът е четвърти от четири мача за Цвети срещу Векич.

Пиронкова завърши мача с 2 аса, 5 брейка и нито една двойна грешка. Векич записа в актива си 8 аса и 1 брейк, но допусна и 6 двойни грешки.

Първият сет започна без кой знае какви рискове и двете състезателки печелеха подаванията си. Това се промени в седмия гейм, когато Пиронкова проби хърватката. Векич веднага върна брейка, но още в следващия гейм Цветана отново поведе с пробив. Той ѝ беше достатъчен да запише първия сет на сметката си.

Във втората част Пиронкова беше още по-категорична. Тя не загуби подаването си нито веднъж, проби сервиса на Векич на три пъти и съвсем заслужено се поздрави с крайния успех – 6:4, 6:1.

В следващия кръг Пиронкова ще спори за място на четвъртфиналите с французойката Ализе Корне, която отстрани Мадисън Кийс. Американката, която е финалистка от 2018 година, се отказа заради контузия при 7:6, 3:2 за Корне.

Пловдивчанката никога досега не е достигала до четвъртфиналите на US Open в богата си кариера, а за невероятните й успехи организаторите заслужено поднесоха дълбок поклон.

Бившата ни първа ракета и французойката са се срещали три пъти в официални срещи. На турнира с награден фонд 100 000 долара в Бордо през 2007 Пиронкова надделя, а година по-късно надигра опонентката на твърдите кортове в Щутгарт. Единственият успех на французойката срещу бившата полуфиналистка от „Уимбълдън“ датира от 2011, когато я победи в три сета в Индиън Уелс.