Цвети остана на гейм от основната схема на „Уимбълдън“

Пиронкова загуби с 2:6, 6:4, 2:6 от словенката Ана Конюх, надява се да продължи като „щастлива губеща“

Цветана Пиронкова загуби от словенката Ана Конюх с 2:6, 6:4, 2:6 в третия кръг от квалификациите за „Уимбълдън“. Все още има шанс първата българска ракета да намери място в основната схема на третия за годината турнир от Големия шлем – като „щастлива губеща“ от пресявките. Днес от надпреварата в Лондон се отказа бившата №1 в света Симона Халеп и така в основната схема се оваканти едно място. Цвети ще участва в жребий за него заедно с другите три тенисистки с най-предно класиране сред отпадналите – Осеан Доден (№114), Кристи Ан (№118) и Уан Яфан (№123).

В мача срещу Конюх днес бившата полуфиналистка (2010) и четвъртфиналистка (2011) в „Ол Ингланд Клъб“ изпитваше сериозни затруднения в сервис геймовете си. Цвети позволи 11 брейкбола на противничката си и предаде подаването си четири пъти – по два пъти в първия и третия сет.

33-годишната Пиронкова игра по-стабилно във втората част, когато отрази и двете точки за пробив, открили се пред словенката, и реализира решаващ брейк в 10-ия гейм – при третата и последна възможност, която Конюх ѝ даде в целия мач. Двубоят приключи за 1 час и 44 минути.