Цвети срещу Серина в четвъртфинал на майките на US Open - DC news

Цвети срещу Серина в четвъртфинал на майките на US Open

Мачът е от 19:00 часа българско време на Централния корт „Артър Аш“ в Ню Йорк

Цветана Пиронкова ще се изправи срещу Серина Уилямс в първия мач от програмата на Централния корт „Артър Аш“ тази вечер. Срещата е с начален час 19:00 българско време и е определяна като битката на майките, след като и двете тенисистки се завърнаха в големия тенис след майчинство.

Сблъсъкът е от четвъртфиналите на US Open, за който пловдивчанката се класира в първия си турнир след 3-годишно отсъствие от корта. До момента бившата първа ракета на България демонстрира страхотен тенис и се справи последователно с Людмила Самсонова, Гарбине Мугуруса, Дона Векич и Ализе Корне със само един загубен сет в Ню Йорк.

До момента Цвети си гарантира близо половин милион долара от наградния фонд, а успехът й срещу Ализе Корне ще я върне в Топ 100 на женския тенис.

Балансът на Цвети е 4 загуби и само 2 спечелени сета срещу Серина в мачовете помежду им до момента, но днес всичко това може да се промени.

В късната сесия за място на полуфинала излиза още една майка – бившата №1 Виктория Азаренка от Беларус срещу поставената под №16 Елизе Мертенс от Белгия. Победителката ще спори с българката или американката за място на финала.

Шампионката от 2018 година Наоми Осака се класира за полуфиналите на US Open, след като победи Шелби Роджърс с 6:3, 6:4 за 120 минути на корта.

Така 22-годишната Осака, която е №9 в ранглистата, продължава да преследва втора титла в Ню Йорк и трета в кариерата си от турнири от Големия шлем след Откритото на Австралия през 2019 година.

Следващата й съперничка е Дженифър Брейди, която достига за първи път до полуфиналите. Американката победи с 6:3, 6:2 Юлия Путинцева от Казахстан.