Уест Хям изхвърли Юнайтед от Карабао Къп (ВИДЕО)

Юве с първа победа за сезона, ПСЖ бие и без Меси, Реал поведе в Испания

Отборът на Манчестър Юнайтед отпадна още в третия кръг на Карабао къп, след като загуби от Уест Хям с 0:1 у дома. Само преди няколко дни „червените дяволи“ победиха същия съперник с 2:1 като гост в двубой от Висшата лига, но миналата вечер възпитаниците на Оле Гунар Солскяр бяха неубедителни и регистрираха поражение.

Солскяр даде шанс на част от футболистите, които по-рядко попадат сред титулярите от началото на сезона, като Ерик Баи, Дони ван де Беек, Антони Марсиал, Джеси Лингард, Хуан Мата, Алекс Телес и Дийн Хендерсън. Дейвид Мойс също направи някои промени в състава си, но въпреки това „чуковете“ поведоха в резултата още в 9-та минута чрез Мануел Лансини, който завърши добър пробив отдясно на Райън Фредерикс. Домакините доминираха във владеенето на топката и отправиха общо 27 удара към противниковата врата, но едва шест от тях бяха точни и нито един не се превърна в гол.

По този начин Уест Хям стигна до успеха и се класира за следващия етап на надпреварата, където ще срещне носителя на трофея Манчестър Сити. За осминафиналите се класира и Челси след победа над Астън Вила с 4:3 след дузпи (1:1 в редовното време). За Челси предстои сблъсък със Саутхемптън на „Стамфорд Бридж“.

Престън – Ливърпул

Отборът на ПСЖ продължи с безгрешното си представяне от началото на сезона в Лига 1, след като победи Мец с 2:1 като гост в мач от седмия кръг на първенството, за да увеличи преднината си на върха на седем точки.

Парижани бяха без новата си звезда Лионел Меси, който има лека травма в коляното, а в негово отсъствие в герой за тима се превърна десният бек Ашраф Хакими, който отбеляза двата гола за своите. Хакими даде преднина на ПСЖ още в петата минута, но малко преди почивката защитникът Кики Куяте изравни резултата. Голямата драма дойде в допълнителното време на двубоя, когато последователно бранителят Дилан Брон и треньорът на домакините Фредерик Антонети получиха червени картони, а в 95-та минута Хакими донесе трите точки на ПСЖ.

По този начин тимът на Маурисио Почетино остава с пълен актив след седем изиграни мача и води в класирането със седем точки пред втори Олимпик Марсилия, който е единственият друг тим без загуба от началото на кампанията.

Отборът на Ювентус постигна първа победа от началото на сезона в Серия А, след като надви Специя с 3:2 като гост в двубой от петия кръг на шампионата. „Бианконерите“ имаха две равенства и две загуби преди вчерашния двубой, но успяха да стигнат до обрат през второто полувреме на „Стадио Алберто Пико“, за да донесат така чакания успех за новия наставник Масимилиано Алегри.

Срещата започна добре за торинци, които поведоха в резултата в 28-та минута с гол на нападателя Мойс Кийн, но само пет минути по-късно Емануел Гиаси изравни. Малко след началото на втората част Жани Антист изведе Специя напред, но гостите намериха сили да стигнат до пълен обрат в оставащите минути с голове на Федерико Киеза и Матайс де Лихт в рамките на шест минути.

По този начин Ювентус се измъкна от зоната на изпадащите и се изкачи до 13-то място в класирането с пет точки, докато Специя заема 17-та позиция с точка по-малко.

Останалите резултати:

Салернитана – Верона 2:2

Каляри – Емполи 0:2

Милан – Венеция 2:0

Отборът на Реал (Мадрид) измести градския си съперник Атлетико от първото място в класирането на Ла Лига, след като разби Майорка с 6:1 у дома в двубой от междинния шести кръг на първенството.

На реновирания „Сантяго Бернабеу“ възпитаниците на Карло Анчелоти зарадваха своите фенове с атрактивна и ефективна игра, като поведоха в резултата още в третата минута чрез централния нападател Карим Бензема, а до 30-та минута Марко Асенсио добави нови две попадения за домакините, като между тях гол вкара и Кан-Ин Лий от състава на Майорка. През второто полувреме Реал стигна до нови три гола, дело на Асенсио, Бензема и Иско.

След този успех Реал се изкачи на върха в подреждането с 16 точки, две повече от Атлетико Мадрид, докато Майорка заема десета позиция с актив от 8 точки.

Виляреал – Елче 4:1

Еспаньол – Алавес 1:0

Севиля – Валенсия 3:1