Унион Берлин победи Дортмунд с 2:1 в мач за историята (ВИДЕО)

Юсуфа Мококо стана най-младия голмайстор в Бундеслигата на 16 години и 28 дни

Унион (Берлин) победи Борусия (Дортмунд) с 2:1 в мач от 13-ия кръг в Бундеслигата.

Попадението за гостите бе историческо. Негов автор бе Юсуфа Мококо в 60-ата минута, като така той стана най-младият голмайстор в историята на Бундеслигата на 16 години и 28 дни.

През първата част и двата тима имаха своите възможности за откриване на резултата. Тайво Айуоний на два пъти пропусна за домакините от Унион.

За гостите пък Джейдън Санчо и Мукоко бяха близо до откриване на резултата. Към края на полувремето удар на младата сензация срещна гредата.

Унион поведе в 57-ата минута, след като Айуоний се разписа с глава отблизо. Борусия изравни само три минути по-късно. Мукоко получи извеждащ пас и със силен удар прати топката в мрежата.

В 78-ата минута Марвин Фридрих донесе успеха за Унион.

С тази победа домакините вече заемат 5-ото място с 21 точки, а Борусия са 4-ти с 22 пункта.

В Испания Атлетик (Билбао) спечели с 2:0 над Уеска в домакинството си от 14-ия кръг на Ла Лига. Баските успяха да вземат трите точки с две попадения в края, дело на Кенан Кодро в 86-ата минута от дузпа и на Унай Нунес в първата минута на допълнителното време.

Гостите завършиха мача в намален състава, след като Хорхе Пулидо бе изгонен за втори жълт и съответно червен.

Атлетик спря лошата си серия от 4 мача без победа и със 17 точки излезе на 9-то място в класирането. Уеска заема последното място с 11 пункта.