Уругвай победи с 2:1 Португалия, Кристиано също аут от Мондиала (ВИДЕО)

Единсон Кавани донесе успеха с 2 гола, урусите срещат „петлите“ на четвъртфиналите

Уругвай победи Португалия с 2:1. На Олимпийския стадион в Сочи головете за Уругвай отбеляза Единсон Кавани в 7-ата и 62-ата минута. За Португалия точен беше Ферейра Пепе в 55-ата минута.

Така Франция, след като отстрани Аржентина с 4:3, на четвъртфиналите отново ще играе срещу отбор от Южна Америка – Уругвай, а след Лионел Меси и Кристиано Роналдо пропусна шанса да стане голмайстор на Мондиала.

Уругвай нанесе своя удар още 7-ата минута. Луис Суарес центрира към Кавани, който с глава простреля Руи Патрисио – 1:0.

В 55-ата минута иберийците успяха да изравнят. Пепе се разписа с глава след центриране на Герейро за 1:1.

Радостта им обаче трая кратко. Седем минути по-късно Пепе сбърка, Кавани получи топката и с едно докосване я прати в далечния ъгъл на поругалската врата за 2:1. Двайсетина минути преди края героят Кавани се контузи и беше сменен принудително. Именно той бе избран за Играч на мача.

Звездата на Португалия Кристиано Роналдо заяви, че има организация, която е попречила на отбора му да продължи напред на Световното първенство и това е насочено конкретно срещу него. Нападателят беснееше, след като в последните минути на мача с Уругвай реферът Сесар Рамос не отсъди пряк свободен удар за европейците, а прецени, че Рикардо Куарешма е симулирал.

„Трябваше да получим това нарушение. Очевидно е, че съдиите и всички други, от които зависят нещата, не искат да ме гледат как постигам успехи$, заяви Кристиано след двубоя в Сочи.

Снимка: FIFA.com