Валенсия на финал срещу Барселона за Купата на Краля (ВИДЕО)

„Прилепите“ победиха с 1:0 Бетис и ще излезе на 25-и май срещу каталунците

Валенсия ще играе срещу Барселона за купата на Испания, след като се класира на финала за първи път от 11 години насам. Това се случи с победа с 1:0 срещу Бетис на „Местая“, която оформи крайния резултат от 3:2. Валенсия, който спечели трофея в единствения си финал през 2008-а година, ще играе с Барса на 25-и май на стадиона на Бетис.

Воденият от Марселино тим изравни след два гола изоставане в първия мач като гост и дори нулево равенство щеше да го изпрати на финала за купата. „Прилепите“ контролираха играта в реванша и опитите на гостите им да вкарат завършваха обикновено пред наказателното поле, въпреки че Бетис все пак стигна до някои положения. Вратарят Хауме Доменех обаче спаси силен шут на Хесе, а удар с глава на Аиса Манди след корнер мина покрай вратата на домакините.

Валенсия поведе след почивката, след като в 56-та минута Кевин Гамейро влезе в наказателното поле и пусна топката покрай вратаря на гостите, а Родриго Морено я вкара на празна врата от близко разстояние.

Барселона, който спечели последните четири издания на турнира, надви Реал (Мадрид) с 3:0 в сряда и спечели двубоя срещу големия си съперник с общ резултат 4:1.