Валентин Антов дебютира при загуба на Болоня (СНИМКИ И ВИДЕО)

Българският национал не покри голмайстора на Калари Даниеле Рогани при единственото попадение в мача

Българският национал Валентин Антов направи дебюта си за Болоня в Серия „А“, но за негово съжаление това стана при загубата с 0:1 при визитата на Каляри.

Заради кадровите проблеми на тима си Синиша Михайлович даде шанс на българина и той остана на терена до 75-ата минута, а след това бе заменен от Гари Медел. Ругани вкара единственото попадение в мача за домакините, което падна в 19-ата минута, а Антов не успя да го покрие.

След мача сардинци са 17-и с 21 точки. Отборът на българина пък е 12-и с 28 точки.

Синиша Михайлович остана доволен от дебюта на Антов, въпреки това сърбинът отчете и факта, че именно родният национал е трябвало да покрие голмайстора Даниеле Ругани при корнера, от който дойде единственото попадение в мача.

„Антов ми хареса. Той направи това, което трябваше. Не беше много зает. Това, което той направи, беше добре. Освен при гола, защото точно Антов трябваше да покрие Ругани“, коментира Михайлович, който беше видимо раздразнен от слабата атака на тима и подминатата от ВАР дузпа.

„Не бяхме добри в атака и допуснахме попадението по единствения начин, по който можеха да ни вкарат. Разочарован съм, защото не изглеждахме жадни. Очаквах по-добро представяне от това, но въобще не бяхме опасни. Съжалявам, защото исках точки тази нощ, а си тръгваме с празни ръце. Ръката на Нандес? От началото на сезона до сега, не си спомням за нито едно решение на ВАР в наша полза. Винаги са срещу нас. Ако беше обратното, щяха да дадат дузпа за тях и червен картон за нас. Казвам тези неща след всеки мач. Винаги една и съща история, нямам какво да добавя.“

Междувременно Милан се изложи на своя „Сан Сиро“ и едва се добра до реми 1:1 в края срещу Удинезе, като гостите стигнаха първи до попадение в мача и то бе дело на Бекао, който вкара в 68-ата минута. „Росонерите“ изравниха в 97-ата чрез Кеси и са 2-и с 53 точки след този мач, а пък „зебрите“ са 11-и с 29 точки.

В друг мач от 25-ия кръг Аталанта разби с 5:1 слабака Кротоне на свой терен и след успеха си е 4-и с 49 точки, а пък гостите са последни с 12 точки.

Госенс откри за бергамаските в 12-ата минута, но Сими изравни в 23-ата. След почивката домакините притиснаха здраво противника си и стигнаха до разгрома след голове на Паломино, Муриел, Иличич и Миранчук съответно в 48-ата, 50-ата, 58-ата и 85-ата минути.

Рома пък стигна до важна победа с 2:1 при визитата си на „Артемио Франки“ на Фиорентина с гол в края. Спинацола откри за гостите в 49-ата минута, но същият си вкара автогол в 60-ата и резултатът бе изравнен.

С попадение в 90-ата минута Диавара донесе успеха на столичани и след този мач те са 5-и с 47 точки, а пък „виолетовите“ са 14-и с 25 пункта.

Сасуоло и Наполи врътнаха инфарктно 3:3, а Дженоа и Сампдория врътнаха 1:1 в дербито на Генуа. В друг мач от кръга Верона стигна до класически успех с 3:0 при визитата си на Беневенто.