Васил Бачев с дебют при тежка загуба от Русия (ВИДЕО)

България бе сразена с 60:104 от руснаците в предпоследния си мач от световните квалификации

Мъжкият национален отбор записа най-тежката си загуба в световните квалификации. В последното си домакинство в „Арена Ботевград“ тимът ни отстъпи на Русия с 60:104.

Гостите поведоха от самото начало и нито веднъж не изпуснаха водачеството. Те имаха най-сериозно предимство в подкошието и при стрелбата от далечно разстояние, като отбелязаха 18 тройки срещу едва 3 за българите. Дебют за България в този мач направи капитанът на Академик Бултекс 99 Васил Бачев, който остана на полето общо 4 минути.

Бившият капитан на пловдивските студенти Димитър Димитров започна в стартовата петица и за 24 минути игрово време се отчете с 6 точки и 2 асистенции.

Загубата бе седма за тима ни, който има и четири победи. Съперникът е с баланс 7-4 и запазва добри шансове за шампионата в Китай. В последния кръг от квалификациите в неделя България гостува на Босна и Херцеговина, докато Русия приема Финландия.

Всички играчи от състава на гостите се разписаха в срещата. Най-резултатен за успеха бе Дмитри Кулагин с 16 точки. Евгени Бабурин вкара 14, с 13 е Андрей Воронцевич, 12 има Пьотър Губанов, а с по 10 се отчетоха Дмитри Хвостов и Виталий Фридзон.

За „лъвовете“ Джейсън Уошбърн отбеляза 19 точки, 15 добави Павел Маринов.

„Играхме слабо – слабо в защита и слабо в нападение. Много съжалявам, че изглеждахме по този начин днес“, коментира селекционерът на България Любомир Минчев след двубоя.

На полувремето БФБаскетбол награди около 50 легенди и деятели на спорта. Те бяха отличени със специалната юбилейна златна значка по случай 100-годишнината на българския баскетбол. Сред тях бяха Никола Атанасов, Стефан Филипов, Цвятко Барчовски, Пандо Пандов, Станислав Бояджиев, Димитър Сахаников, Георги Бързаков, Марин Романски, Михаил Михайлов, Валентин Петков, Иван Колев, Михаил Смочевски, Петко Маринов, Милко Арабаджиев, Тодор Богданов, Георги Глушков, Любомир Амиорков, Сашо Везенков, Емил Йонов, Цветан Антов, Иван Ценов, Едуард Вълчев, Роберт Гергов, Даниел Димитров, Георги Младенов, Йордан Колев, Станислав Станков, Васил Стоянов, Ивайло Равуцов, Росен Барчовски, Коста Илиев, Георги Давидов, Хрисимир Димитров, Бойко Младенов, Димитър Ангелов, Тодор Стойков, Стефан Георгиев, Деян Иванов, Калоян Иванов, Филип Виденов, Асен Великов, Златин Георгиев, Николай Върбанов, Тенчо Банев.