Вдъхновен Ботев изпусна Левски на „Герена“ (ВИДЕО)

Атанас Илиев с два гола, Мишел Еспиноса удари греда, Валентич доволен от мъжката игра, Стоянович призна превъзходството на пловдивчани

Ботев (Пловдив) направи 2:2 като гост на Левски в неделното дерби от 20 кръг на Първа лига. Два гола за гостите отбеляза Атанас Илиев, който вече има 4 попадения в мачовете си срещу „сините“ и общо 11-и от началото на сезона.

И двата отбора показаха открита игра и търсеха успеха, но в крайна сметка си тръгнаха с по една точка от срещата на „Герена“. Гостите поведоха бързо, но „сините“ направиха втори пълен обрат от 0:1 в рамките на седмицата, след като свършиха същото и срещу Берое за Купата на България.

Ботев обаче все пак стигна до хикса благодарение на уникалния си голмайстор Атанас Илиев.

Проблемите за Левски стартираха още преди първия съдийски сигнал, когато заявеният в титулярния състав Файсал Рерас се контузи, което наложи младият Патрик-Габриел Галчев да го замени.

В 16-ата минута Атанас Илиев попари „сините“ и изведе Ботев напред в резултата. Всички започна от Маркиньос, който с лекота преодоля закъснелия Ребин Сулака, навлезе в наказателното поле и умело продължи към Атанас Илиев. Оттам нататък за тарана остана само да шутира мощно, откривайки резултата на „Георги Аспарухов“.

View this post on Instagram

A post shared by Botev Plovdiv (@pfcbotevofficial)

„Сините“ се заеха бързо да възстановят равенството. В 25-ата минута Мартин Петков центрира към наказателното поле, където Мартин Райнов засече и опита удар с глава, но изстрелът премина покрай вратата на Аргилашки.

Левски заигра по-добре и изравнителното попадение не закъсня. В 33-ата минута Найджъл Робърта върна паритета в срещата. Илия Юруков успя да отнеме топката от Славчо Шоколаров, след което подаде към Найджъл Робърта. Нападателят с лекота се измъкна от опеката на Марио Младеновски и с хубав диагонален изстрел изненада вратаря Георги Аргилашки.

Седем минути по-късно „сините“ вече водеха в резултата. Робърта изпревари съперник в центъра и подаде надясно към Мартин Петков. Младокът напредна и с много красив удар от границата на наказателното поле оформи обрата.

Втората част стартира с нова възможност за домакините. Робърта отправи изстрел към вратата на Аргилашки, но стражът улови без проблем. Малко след това Атанас Илиев върна драмата в двубоя, след като зад гърба на Начо Монсалве засече перфектно центриране на Реда Рабей и възстанови равенството.

Ситуацията за „сините“ се усложни още повече, тъй като след час игра се контузи още един защитник на домакините. След като Патрик-Габриел Галчев замени извънредно контузилият се на загрявката Файсал Рерас, сега самият младок получи травма и отстъпи мястото си на Георги Александров.

Първият ъглов удар в мача дойде чак в 76-ата минута и бе напът да доведе до ново попадение за Ботев. Мишел Еспиноса се оказа непокрит и насочи с глава, но изстрелът му срещна напречната греда.

Във втората минута на продължението Шоколаров изпусна отличен шанс да донесе трите точки за гостите. Той се озова на отлична позиция в наказателното поле и въпреки че загуби равновесие стреля, но покрай вратата на Микулич.

Така Левски записа третото си поредно равенство в Първа лига и остава на осмото място с 21 точки, докато Ботев е 11-ти със 17 пункта.

„Канарчетата“ продължават да няма победа като гост на Левски от 24 години, като това е едва втората точка за пловдивчани при гостуванията им в София.

Азрудин Валентич пък още очаква първата си победа откакто е застанал начело на тима, но изрази задоволството си от мъжката игра на футболистите.