Велика победа за Локо с 5:0 като гост на Етър! (СНИМКИ И ВИДЕО)

„Черно-белите“ се изравниха по точки с втория Левски, който гостува на Лудогорец в понеделник

Локомотив (Пловдив) продължава да мачка наред в Първа лига. Този път възпитаниците на Бруно Акрапович разбиха като гости Етър във Велико Търново с 5:0. Това е и първа домакинска загуба за „виолетовите“ от началото на сезона.

Локомотивци откриха резултата още в 4-та минута. Ален Ожболт бе изведен от капитана Димитър Илиев и очи в очи с Христо Иванов не сгреши и се разписа за 0:1.

В 38-та минута пловдивчани удвоиха своята преднина. Многоходова акция през Умарбаев и Ожболт завърши с изстрел на Димитър Илиев, който бе безпощаден за 0:2.

В края на първата част Локомотив стигна и до дузпа. Димитър Илиев бе съборен в наказателното поле на „болярите“ и съдията Петър Костадинов отсъди наказателен удар. Капитанът застана зад бялата точка и хладнокръвно направи 0:3.

В 71-та минута Локомотив стигна до четвърто попадение! Стивън Езе с глава се разписа за 0:4. Нигерийският защитник оформи и крайното 0:5 минута преди края на редовното време!

Първа лига, 12 кръг: Славия – Царско село 1:0, Черно море – Берое 2:0, Ботев (Враца) – Ботев (Пловдив) 3:0, Етър – Локомотив (Пловдив) 0:5, ЦСКА-София – Витоша 3:0, Арда – Дунав – неделя от 17:30, Лудогорец – Левски – неделя от 20:15.