Велико! Испания срещу Сърбия на финала на ATP Cup! (ВИДЕО)

№1 в света Рафаел Надал срещу №2 Новак Джокович на „Кен Роузуал Арена“ утре

Испания надделя с 3:0 победи над Австралия и се класира за финала на отборния турнир по тенис за мъже АТП Къп в Австралия.

В първия сингъл за деня Роберто Баутиста Агут надделя над Ник Кирос с 6:1, 6:4, а след това водачът в световната ранглиста Рафаел Надал спечели срещу Алекс де Минор с 4:6, 7:5, 6:1.

На двойки Пабло Кареньо-Буста и Фелисиано Лопес победиха Крис Гучоне и Джон Пиър с 6:2, 6:7(6), 10-4.

Надал загуби първия сет срещу 20-годишния Алекс де Минор, но след пробив в 12-ия гейм на втората част изравни резултата. В третия сет испанецът доминираше и даде само гейм на своя съперник.

„Да, имах трудни два дни, но ние сме все още тук. Днес беше много важен ден. Роберто изигра невероятен мач, а аз направих страхотен обрат“, коментира Надал след двубоя.

В спор за титлата утре Испания ще играе срещу Сърбия.

По-рано днес водени от голямата си звезда Новак Джокович сърбите надделяха с 3:0 победи над Русия.

Ноле продължи победната си серия, след като се наложи над руснака Даниил Медведев с 6:1, 5:7, 6:4. Душан Лайович първо даде преднина на Сърбия с успех 7:5, 7:6 (1) над Карен Хачанов. След това двойката на Виктор Троицки и Никола Чачич подпечата класическата победа след 6:0, 7:6 (7) над Теймураз Габашвили и Константин Кравчук.

Джокович имаше пълно предимство в първия сет, но се провали във втория, когато Медведев спечели три пробива, включително 12-и гейм, с който стигна до 7:5. Третата част Джокович доказа своето предимство и остави руските надежки за краен успех напразни.

„Имах ясна визия какво искам да правя и това се получи чудесно. Но тогава Даниил започна да променя играта си и предимството ми изчезна. Играеше наистина, наистина солидно и много трудно от задната част на корта.

Вълнуващо, изтощително, радостно, ужасно всичко наведнъж. Определено един от най-вълнуващите мачове, които съм играл срещу него или всеки друг топ играч през последните няколко години“, заяви Новак Джокович.

Отборният турнир по тенис за мъже АТП Къп се провежда за първи път и е с награден фонд 15 милиона долара. В надпреварата тази година участват 24 отбора разделени в шест групи.

Рафаел Надал изведе Испания до титлата в турнира за Купа „Дейвис“ през ноември в Мадрид и сега ще се бори за втори отборен трофей с националния тим.