Верея записа първа победа над Локомотив (ВИДЕО)

Грешка на вратаря Илко Пиргов позволи на Домовчийски да накаже „черно-белите“

Верея победи с 1:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 6 кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение падна в средата на втората част, когато се разписа резервата Валери Домовчийски. Мачът не бе изпълнен с много положения и пловдивчани трябва да съжаляват, защото голът на домакините дойде на практика от единственото им чисто положение.

През първата част гостите бяха по-активният тим и можеха да открият резултата в 34-ата минута, когато удар с глава на Пламен Николов бе спасен на голлинията от вратаря Георги Аргилашки. След почивката домакините изравниха играта и в 67-ата минута се възползваха от единственото си чисто положение. Тогава Здравко Илиев стреля от дистанция, вратарят Илко Пиргов не можа да парира добре топката, която попадна на крака на Домовчийски, който без да се бави я прати в мрежата. До края на мача темпото спадна и „смърфовете“ не успяха да намерят правилния път към изравняването.

Така Верея записа трета победа от началото на шампионата и вече има актив от десет точки в класирането, което му отрежда пета позиция. Локомотив (Пловдив) пък регистрира втора загуба и е с едно място по-надолу с осем точки.

Снимка: Диема Спорт