Ветераните на Марица с две победи в Анталия (СНИМКИ И ВИДЕО)

Днес е последният мач на кършиякалии от груповата фаза срещу Батман

Ветераните на Марица (Пловдив) постигнаха две поредни победи в груповата фаза на турнира “Antalya soccer cup 2018” в турския град Анталия.

В сряда вечерта „жълто-сините“ постигнаха убедителен успех с 5:1 над тима на “Айдин Кьоск” (Измир). Пловдивчани доминираха през цялата среща и с лекота достигнаха до победата, която ги поставя в много добра позиция за излизане от групата. Два гола отбеляза Веселин Тосев, по един добавиха Петър Антонов, Костадин Койчев и Емил Кръстанов – Джамбата.

В четвъртък по обяд кършиякалии надвиха трудно състава на Мерсин с 2:1. Победата дойде трудно не толкова заради уменията на съперника, колкото заради пристрастното съдийство.

През първата част турците поведоха в резултата, а рефера изгони с червен картон Илия Галев, като отсъди и дузпа. С 10 човека маричани не се отказаха и дори организираха натиск. Веселин Тосев изравни, а когато мачът отиваше към своя край хубав пас на Шенол Шерифов изведе Тосев в добра позиция и той реализира за 2:1, довеждайки срещата до справедлив край.

Днес Марица играе последния си мач от груповата фаза на турнира срещу състава на Батман. Турнирът завършва в неделя.