Виляреал изхвърли Байерн от Шампионската лига, градът не спа (ВИДЕО)

Карим Бензема класира Реал на полуфиналите след гол в добавеното време срещу Челси

Виляреал изхвърли Байерн (Мюнхен) от Шампионската лига, а попадението на Самуел Чуквуезе в 88-та минута на „Алианц Арена“ донесе на испанците равенство 1:1 във втория мач от четвъртфиналния двубой, който ги класира с общ резултат 2:1.

Роберт Левандовски бе извел Байерн напред, за да изравни резултата след победата на Виляреал с 1:0 в първия мач, и се очертаваше допълнително време, докато Чуквуезе не нанесе своя удар.

Резултатът означава, че Байерн (Мюнхен) напуска Шампионската лига на четвъртфинал за втора поредна година.

„Жълтата подводница“ се класира на полуфинал за първи път от 2006 година насам и ще играе с Ливърпул или Бенфика в последните четири на турнира. Англичаните влизат във втория мач с преднина от 3:1 тази вечер на „Анфийлд“.

След последния съдийски сигнал футболистите отпразнуваха триумфа по подобаващ начин в съблекалнята.

Феновете на отбора също бяха на седмото небе от радост и празнуваха през нощта в Испания.

Гол с глава на Карим Бензема в допълнителното време изпрати Реал (Мадрид) на полуфиналите на Шампионската лига, въпреки че Челси се пребори за победата с 3:2 във втория мач в Испания във вторник.

Челси на Томас Тухел, който изоставаше с 3:1 след първия мач на „Стамфорд Бридж“, обърна четвъртфинала на 180 градуса с голове на Мейсън Маунт, Антонио Рюдигер и Тимо Вернер.

Но волето на Родриго в 80-ата минута наложи допълнителен половин час и Бензема с глава донесе триумф на 13-кратния европейски шампион Реал с общ резултат 5:4.