Виляреал изхвърли Ювентус от ШЛ след класика в Торино (ВИДЕО)

Челси победи Лил и на реванша във Франция

Виляреал победи Ювентус с 3:0, като с това го изхвърли от Шампионската лига. Гостите откриха резултата в 78-ата минута чрез Жерард Морено, който бе точен от дузпа, а малко преди края на двубоя удвои преднината си с гол на Пау Торес.

Крайният резултат бе оформен в добавеното време с точен удар на Арно Данжума. По този начин Италия остава без представител в най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Челси надделя над състава на Лил с 2:1 в реванша от осминафиналите. Англичаните имаха аванс от 2:0 след първия сблъсък на „Стамфорд Бридж“, а крайният общ резултат е 4:1.

Бурак Йълмаз откри резултата от дузпа в 38-а минута. Кристиян Пулишич изравни в последната минута на полувремето, а Сесар Аспиликуета донесе пълния обрат в 71-а минута.

До края на мача до нов гол не се стигна и така Челси продължава в четвъртфиналната фаза.